Zajímavosti

Co sledovat při pořízení chameleona

Mít doma trochu exotiky – sen, který si chce řada lidí splnit. Nabízí se však otázka, jestli je chameleon opravdu to pravé, jestli je pomyslnou trefou do černého. Jedná se přece jen o exotický druh, který má své specifické podmínky pro život. Podle odborníků však na chovu chameleona prakticky nic není. Dokonce lze říct, že se jedná o společníka, který si rád žije svým vlastním životem. Pokud tedy nemáte času na rozdávání, stačí budoucímu společníkovi postavit vkusné terárium z hliníkových profilů a bude založeno na jeho spokojenost. 

Když se rozhodnete pro koupi chameleona

Rozhodli jste se pořídit si chameleona? Pak vás jistě zajímá, kde ho koupit nebo co při výběru nového společníka sledovat. Při koupi chameleona máte rovnou dvě možnosti. Jednou z nich je takzvaná teroburza, druhou pak koupě přímo od chovatele. Mnozí odborníci doporučují spíše druhou zmíněnou možnost, protože takový chameleon je už zvyklý na domácnost tvořenou lidmi a nikoliv svými druhy. 

Ať už se ale rozhodnete pro tu či onu možnost, sledujte zdravý vzhled a jeho velikost. Chameleoni by měli mít ideálně šest až osm centimetrů (bez ocasu). Po vzhledové stránce by jejich oči měly být čisté, nohy neoteklé, úchop by měl být správný a neměly byste postřehnou žádnou vadu na jejich těle nebo ocasu. 

Povahu ani zbarvení neřešte

Co naopak při koupi tohoto nevšedního společníka řešit nemusíte, je jeho povaha a zbarvení. Zatímco povaha může být u každého jednoho tvora zcela odlišná (liší se například tím, jestli se jedná o samičku nebo samečka), stejně tak zbarvení se může lišit vlivem toho, v jaké situaci se tvor zrovna nachází. Barvu mění například ve chvíli, kdy se cítí v ohrožení, také své zbarvení mění při námluvách, kdy je jeho odstín intenzivnější. 

U chameleonů se můžete setkat s černou, zelenou, žlutou a hnědou barvou. Ostatní odstíny znamenají, že s ním není něco v pořádku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *