Zajímavosti

Jak naučit psa chodit na vodítku

Mít pejska, to je obrovská zodpovědnost. Nejen, že mu musíte dát svou lásku, kterou vám opětuje, ale také mu musíte věnovat dostatek pozornost, kterou vyžaduje. Než si pořídíte pejska, zodpovězte si otázku, jestli máte nebo nemáte dostatečný čas, který mu můžete věnovat. Pokud totiž čas nemáte, raději se pejska vzdejte, protože by se jenom trápil. Vezměte v potaz to, že pejska musíte nejen naučit základním povelům a dovednostem, ale také ho musíte naučit chodit na vodítku, s čímž je dobré začít v raném věku.

I když se může zdát chození na vodítku snadná věc, je to to nejtěžší, co vás s pejskem čeká. Naučit ho chodit krásně u nohy na vodítku, aniž by tahal nebo ani by byl rychlejší než vy, to není zrovna jednoduché a vyžaduje to pevné nervy a trpělivost. Stejně jako růže nevykvete přes noc, ani pejsek se nenaučí chodit na vodítku za jeden den během jedné procházky.

Než vám poradíme, jak na to, přinášíme ještě jedno doporučení. Vždy s sebou mějte psí pamlsky, kterými pejska odměníte vždy, když půjde krásně u nohy a když nebude táhnout.

Nejdříve začněte s výcvikem doma

Jak již bylo zmíněno, s výcvikem se musí začít v raném věku, kdy má štěně ještě dostatek elánu a kdy má chuť se učit. Ne nadarmo se říká, že starého pas novým kouskům nenaučíš. Je třeba pejskovi dát svou pozornost a je třeba s ním mít trpělivost.

S výcvikem je nutné začít v pohodlí domova, kdy mu nasadíte vodítko a popojdete pár kroků. Pokud vás pejsek následuje, zaslouží si pamlsek.

Co dělat, když pejsek táhne?

Otázkou je, co dělat, když pejsek táhne. Přece jen je to velice častý problém, s nímž se majitelé pejsků musí potýkat. Na to však existuje jeden jediný recept, a sice stěžte mu táhnutí. Pokud pejsek zatáhne dopředu, zatáhněte naschvál doleva nebo dozadu. Pokud pejsek zatáhne doprava, zatáhněte opět na jinou stranu, aby se tak naučil, že vy jste jeho pánem a že on na procházkách neudává to, kam se bude směřovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *