Bydlení

Jak vyrobit vlastní plot z palet? 

Výrobky z palet jsou hitem posledních let. Postele, posezení na balkon či terasu, noční stolek nebo část knihovny. To je pouze zlomek předmětů, které lze z palet vyrobit. Věděli jste ale, že z nich můžete vyrobit i plot? Jak na to? To vám popíšeme v našem článku! 

Pokud se nejprve zaměříme na výhody, které palety mají, jednou z těch největších je cena. Palety jsou totiž stále levný materiál, se kterým lze dobře kouzlit. Další nespornou výhodou je to, že do daného výrobku dáváte kus sebe, takže kromě toho, že ušetříte, budete mít skvělý pocit po výrobě. Plusem je i to, že se dají různě řezat na menší části tak, že můžete využívat jen některá prkna nebo jejich prvky. A právě toho využívají i některé typy plotů, které si představíme.  

Vysoký plot 

Jedná se o poměrně jednoduchý způsob proto, že palety nemusíte nijak řezat, využijete je zkrátka celé. Palety jednoduše dáte k sobě tak, aby prkna byla vodorovně vedle sebe, a spojíte je dlouhou vodorovnou tyčí. Pyšnit se můžete plotem o výšce 120 cm.  

Plot z jednotlivých desek 

Jestliže rozdělíte palety na jednotlivé desky, velmi snadno se vám bude tvořit plot klasického vzhledu, tedy svislá prkna nabouchaná na vodorovnou základnu. Tento plot bude navíc vynikat ještě více, pokud jej natřete veselými barvami. Ideální je k práci přizvat děti, které se mohou tímto způsobem vyřádit.  

Bylinková zahrádka 

Palety jsou také skvělým pomocníkem v péči o bylinky. Toto je o trochu složitější konstrukce, nicméně jen proto, že je třeba péče, aby se palety neponičily. Rozdělte palety na samostatné části a ideálně je obruste a natřete. Jen tak vám plot vydrží dlouho, dřevo totiž potřebuje péči. Oddělením vám vznikly dlouhé kvádry, které můžete k sobě skládat dle libosti a zasazovat bylinky, které si přejete. Tak hezké tvoření a snad se vše vyvede! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *