Podnikání

Jaké chyby doslova zabijí vaši prezentaci?

Ať už jste zaměstnanec nebo majitel velkého podniku, někdy musíte svým podřízeným či naopak nadřízeným ukázat vaše plány do budoucna. Plány, vize a cíle se zásadně ukazují pomocí prezentace. Pokud dnes nejde technicky zdatní, budete mít ve svém zaměstnání obrovský handicap. Nejen v zaměstnání, ale i jako lídr velkého byznysu budete mít velký handicap, pokud nebudete moct připravit prezentaci pro vaše možné budoucí partnery.  Jelikož to, jak správně na prezentaci, ocení jak podnikatelé, tak i zaměstnanci, pojďme se na tuto tematiku podívat.

Možná není nutné říct, jak by měla vypadat správná prezentace. Co se však ocení vědět je to, jak by taková prezentace vypadat neměla. Pojďme se tedy podívat na nejčastější chyby, kterých se dopouštíme a které z prezentace vytváří nehezkou prezentaci, která zabije náš úspěch.

Prezentace nemá konec ani začátek

Při tvorbě prezentace dbejte na to, ať vaše prezentace má jak konec, tak i začátek. Když je prezentace připravena tak, že vede odnikud nikam, nepřinese posluchačům to, co má přinést. Začátek a konec je důležitý u každé prezentace, i když trvá pouhé dvě minuty. Prezentace není jenom o tom, že budete sázet data do PowerPointu, ale všechny informace musíte zpracovat tak, aby prezentace dávala celkově smysl.

Dbejte na projev

Aby prezentace byla záživná a aby zaujala, je nutné dbát na projev. Ten by měl být výrazný a neměl by nechat člověka usnout. Nejdříve se doporučuje vtáhnout obecenstvo do děje či do problematiky, kterou řešíte. Rozhodně prezentaci nečtěte. Prezentaci si připravte v bodech, od kterých se odpíchne váš projev.

Upřednostňujte jednoduchost

Pokud nepatříte k technickým géniům, raději se nepouštějte do nepřehledné prezentace plné grafiky, které nerozumíte. Raději zvolte jednoduchost, v níž se i v tomto ohledu skrývá krása.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *