Bydlení

Jaké květiny dát na hrob, aby přežily zimu?

Dušičky se opět nesly ve vzpomínkové, mnohdy až doslova nostalgické náladě. Opět jsme na hrob svých blízkých pokládaly květiny jako vzpomínku na ně, zapalovali jsme svíčky. Mnozí lidé zvolili takové květiny, které však už museli z hrobů odstranit, jelikož bohužel umřely. Na mysli máme například chryzantémy, které se sice zpravidla pokládají na hrob v době Dušiček, ale když přijdou první mrazíky, najednou je po květinách. Pokud máte hrob aktuálně prázdný a chcete ho na zimu něčím zaplnit, poradíme vám, jaké květiny jsou ideální volbou.

Chryzantémy jsou bujné květiny, které na hrob doslova patří. Na Dušičky dokáže tato hojně rostoucí květina hrob krásně zvýraznit a oživit, bohužel nevydrží dlouho, pokud jí počasí nepřeje. Až začne trochu přituhovat, chryzantéma zmrzne a je třeba ji co nejdříve odstranit z hrobu, protože už zkrátka nedělá parádu, ale spíše ostudu.

Aby však hrob nezůstával prázdný, poradíme vám, jaké květiny je možné na hrob dát, aby přežily zimu.

I umělé protkejte něčím živým

Nejčastěji se na hrob pokládají umělé květiny. Jenže ty nejen, že ztrácí barvu, když do nich pronikne voda, ale také nevypadají vůbec hezky, když jsou jen tak ledabyle hozeny do vázy. Uděláte mnohem lépe, když si pořídíte umělé květiny, které protkáte jehličím.

Z větviček jehličnanů se vytvářely i věnce na hrob, ovšem i zde hrozí, že opadají. Volte proto takové jehličnany, které neopadávají.

Když preferujete něco živého

Pokud na hrob svých blízkých chcete umístit něco, co je živé, doporučujeme investovat do zmiňovaných věnců z jehličnanů, které neopadávají. Věnce jsou krásné, vydrží i tuhé mrazy a neztratí svou barvu.

Jestli o jehličnany nestojíte, zkuste to s barevnými vřesy. Sice nevydrží celou zimu, ale alespoň první dny, kdy ještě tak nemrzne, budou zdobit hrob. Květina, která však zimu přežije, je okrasné zelí, jež můžete naaranžovat do truhlíku a položit na hrob.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *