Podnikání

Jaké marketingové chyby mohou potopit váš byznys?

Marketing je pro nejednu firmu velice důležitý. V době, kdy je trh plný konkurence, je kvalitní marketing to, co může firmu dostat do výšin. Bohužel řada lidí se domnívá, že marketing není žádná věda, ale tak tomu opravdu není. Marketing nemůže dělat každý, může ho dělat jenom ten, kdo tomu opravdu rozumí.  

Pokud přenecháte marketing odborníkům, najednou se vyhnete chybám, které mohou byznys doslova potopit. Pokud se do marketingu vrhnete sami bez jakýchkoli zkušeností, chyb se můžete dopustit a můžete tím pádem přijít o byznys, na kterém třeba už dlouhé roky pracujete. Jaké chyby tedy mohou váš byznys dostat do pořádného problému? 

Nevyzdvihujete vaše výhody 

Jak jsme zmínili, na trhu je aktuálně nespočetně mnoho firem, které působí v podobném nebo ve stejném oboru jako vy. Pokud se takové firmy najdou, jedná se o vaši konkurenci, kterou je třeba strčit do kapsy. Marketing vám s tím může pomoct, jelikož právě marketing vyzdvihne vaše přednosti a výhody čili důvody, proč by zákazníci měli využít právě vaše služby a ne služby kohokoliv jiného.  

Bohužel mnozí lidé, kteří se pouští bez jakýchkoli znalostí do marketingu vlastní firmy, velice často krachují, jelikož právě na to jediné důležité zapomenou, a sice nevyzdvihnou důvody, proč by klienti měli přijít právě k nim a nikoli ke konkurenci.  

Zapomíná se na stávající zákazníky 

Bohužel řada lídrů a majitelů firem má jedno jediné přání, a sice dosáhnout vyšších zisků. Myslí si však, že za vyššími zisky stojí jenom noví zákazníci, současní se zatím jevili jako nedostačující. S pomocí marketingu se tak zaměří jenom na potencionální nové zákazníky, tím ale zapomenou na ty současné, stávající zákazníky, které začnou rázem ztrácet. Není dobré všechno sázet na jednu kartu, kterou jsou navíc lidé, kteří nakonec ani nemusí být zákazníky firmy.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *