Bydlení

Jaké zvolit dveře do interiéru?

Je mnoho důvodů, proč lidé investují do nových dveří. Jedním důvodem může být špatný stav starých dveří, dalším důvodem může být modernizace nebo rekonstrukce domácnosti. Ať už je to tak či onak, neměli byste výběr dveří do interiéru nijak podceňovat. Pokud si nejste jistí tím, pro jaké dveře se rozhodnout, pomůžeme vám. Ostatně pomocníky budou i prodavači v obchodech, kteří by měli taktéž umět doporučit, jaké dveře se do vaší domácnosti hodí.  

Výrazné nebo nenápadné? 

Při výběru dveří do interiéru je třeba, abyste vy měli jasnou představu o tom, jak by dveře měly vypadat. Tou nejhlavnější otázkou je, jestli volit dveře výrazné nebo nenápadné. I kdybyste si kupovali jenom bílé dveře, i v tomto případě se setkáte s dveřmi nápadnými i méně nápadnými. A tak se tedy nejdříve ptejte sami sebe, jaké dveře by se vám interiéru nejvíce líbily.  

V současné době je nabídka dveří opravdu různorodá. Najdou se na trhu dveře lakované, také stříkané, dýhované a samozřejmě i laminované, v lesku nebo matu, hladké nebo také s drážkami.  

Ať ladí s detaily 

Pokud si nejste jistí barvou dveří nebo jejich podobou, pomůže vám zbytek interiéru. Představte si svůj obývák, ložnici nebo jinou místnost, do které chcete nové dveře zasadit, a vyberte takové, které budou s interiérem pěkně ladit. Je důležité, aby dveře ladily s nábytkem, o tom není pochyb. Pokud máte například interiér laděný se stříbrnými doplňky, vyhněte se zlatým klikám nebo koulím.  

Rozhoduj i snadno údržby 

Při výběru dveří je také rozhodující to, jak se dveře udržují, jaká je jejich údržba. Mnozí lidé nechtějí trávit celé dny tím, že budou dveře utírat od prachu nebo od jiných nečistot. Proto volí spíše tmavší kousky nebo lakované dveře, z nichž jdou prakticky všechny nečistoty hravě dolů. 

Pro jaké dveře se tedy nakonec rozhodnete vy? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *