Zdravý styl

Potraviny, v nichž se skrývají skryté cukry. Pozor na ně

Jak jistě víte, kolem zdravého stravování se točí nejedno médium. Lidé dnes chtějí jíst zdravě, jelikož jsou zastánci toho názoru, že právě zdravé stravování jim může přinést spokojený a dlouhý život. Ono na tom samozřejmě něco bude, jen je nutné mít také na paměti fakt, že všeho moc škodí. To platí zejména o cukrech, kterým se sice snažíme v případě zdravého stravování vyhnout, ale ne vždy se jim úspěšně vyhneme. Cukry se totiž skrývají i tam, kde bychom to nejspíše nečekali. Víte, kde se cukry skrývají? 

Omáčky jsou plné cukru 

Málokdo si to uvědomuje, ale oblíbené omáčky a dipy jsou plné cukru. Právě omáčky a dipy jsou jednou z potravin, kde se skrývají takzvané skryté cukry. Nezáleží na tom, jestli je to klasický kečup nebo chilli omáčka či dokonce salátové dresinky, všude je hromada cukru, kterému byste se měli vyhnout.  

Pozor na sterilizovanou zeleninu a ovoce 

Taktéž byste měli být neustále ve střehu před sterilizovanou zeleninou a ovocem. Pokud si chcete koupit ovoce nebo zeleninu v plechovce, vždycky zjistěte dopředu, kolik cukrů se v nich skrývá. Opravdu se může stát, že cukru bude v takové zelenině a ovoci hodně. Přece jen se cukr používá ke zlepšení chuti nebo také k prodloužení trvanlivosti.  

I mléčné výrobky obsahují cukr 

Možná byste to neřekli, ale i mléčné výrobky jako takové obsahují mnoho, mnoho cukru. Nejlepší je proto investovat do plnotučných mléčných výrobků, u polotučných i nízkotučných výrobků se odebraný tuk nahrazuje něčím jiným, obvykle bohužel cukrem.  

Cereálie nejsou tak zdravé, jak se zdají být 

Drtivá většina lidí konzumuje ke snídani cereálie například s mlékem. Žijí v domnění, že je to nejzdravější snídaně, kterou si můžete ráno dát. Jenže není to tak úplně pravda. Cereálie jsou plné skrytých cukrů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *