Finance

Pouštíte si půjčky k tělu nebo před nimi vždy zabouchnete dveře?

Slovo půjčka nejspíš existuje ve slovníku každého z nás. Odlišný je však způsob, jak se s půjčkou naloží. Zatímco někteří mají její možnosti vyzkoušené horem dolem, jiní jsou v tomhle ohledu více konzervativní. Je využití půjčky vyloženě špatné?

Zatímco někdo vítá půjčku ve svém životě běžně, jiní si ji nepustí k tělu

Pod slovem půjčka si můžeme představit široké spektrum služeb, které však jednotně a společně mají za úkol dodat finance tam, kde jsou potřeba. Základní rozdíl je v bankovních a nebankovních půjčkách, také v jejich délce splatnosti a výši úroků. Ať už jde o vyřízení spotřebitelského úvěru někde v elektro-prodejně nebo o sjednání úvěru s bankovním úředníkem, vždy se tím zavazujeme splácet po dohodnutou dobu. A zatímco někteří tento závazek nesou celkem statečně, jiní si na něj nemohou zvyknout. Tak co je tedy správně? Je jasné, že bez půjčky se člověku lépe dýchá, ne vždy si však může z vlastních financí dovolit to, po čem touží nebo dokonce to, co nutně potřebuje. A proto vám už i odborníci potvrdí, že pokud se jedná o půjčku smyslnou a dobře nastavenou, nemusí být pouze nutným zlem, naopak může dopomoct k vyššímu komfortu života. Hypotéka je typickým příkladem toho, že se stává úvěr běžnou a nutnou součástí našich životů. Nebo chcete tvrdit, že úplně každý má naspořeno na vlastní bydlení?

Půjčka jako cesta do pekel

Není divu, že se finanční gramotnost pomalu ale jistě dostává do škol jako povinný předmět. Vždyť finanční svět půjček je dnes natolik rozsáhlý, že by se v něm zamotal i dospělý, natož zrovna dozrálý student, který nemá to, po čem touží. Typickým příkladem toho, kudy cesta ke spokojenějšímu životu nevede jsou nejrůznější rychlé a krátkodobé nebankovní půjčky, které umožňují půjčku získat každému, zároveň rychle a snadně. Kolikrát žadateli stačí vlastní občanka. Nebankovní společnosti a lichváři dobře vědí, kde je díra na trhu. Představují ji zájemci o půjčku s nízkým příjmem, bez zaměstnání a dokonce už i s dluhem. Tudíž ti, kteří od bank odcházejí s nepořízenou.

A co vy? Berete půjčku jako možnost zlepšení komfortu života nebo jako jasnou cestu do pekel? Jak vidíte není půjčka jako půjčka, a proto hodně záleží na to, jak s ní kdo naloží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *