Bydlení

Pravidla správného zalévání pokojových rostlin

Zejména pro začínající pěstitele pokojových rostlin je velkou záhadou to, jak správně zalévat pokojovky. Přece jenom přelití pokojovým rostlinám škodí, stejně tak sucho jim taky neprospívá. Kdy tedy zalévat nebo jakým způsobem zalévat pokojové rostliny, aby byly spokojené a aby se jim dařilo v rukou začátečníka? Odpověď se ukrývá v pravidlech zalévání pokojových rostlin. Pokud se budou zmiňovaná pravidla dodržovat, je velká šance na úspěch.  

Zaléváme až ke kořenům 

Velkou chybou je, že rostliny zaléváme tím stylem, že na ně z výšky nastříkáme vodu z rozprašovače nebo že na ně necháváme kapat vodu z hadice a opět z výšky. To je velkou chybou. Rostliny bychom měli zalévat až ke kořenům. Tím se vyhneme tomu, že na listech ulpí voda, které pak sluníčko spálí. Navíc tím rostlinu ochráníme i před mnohými houbovými chorobami, se kterými bychom následovně bojovali opravdu velice těžce.  

Mulčování zabraňuje suchu 

Pokud víte, že na zalévání rostlin velice často zapomínáte, měli byste provést takzvané mulčování. Mulčujeme vhodnou vrstvou materiálu, jako je tráva, stvoly nebo sláma či kartony. Pokud na mulčování nebudete zapomínat, nebudete se muset obávat sucha. Mulčování je totiž jakási ochrana proti suchu. Pokud ale budete chtít použít trávu, doporučujeme ji nechat trochu proschnout, abyste odlákali nenasytné slimáky.  

Využijte samozavlažovací truhlíky 

Víte, že máte problém se vzpomenutím si na zalití? Chcete však dál pěstovat rostliny, u nichž doufáte, že porostou do krásy? Abyste mohli povinnost zalévat rostliny naprosto vypustit z hlavy, doporučujeme rostliny zasadit do takzvaných samozavlažovacích truhlíků. Truhlíky se v tomto případě plně postarají o zalévání, jsou zcela samostatné. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *