Bydlení

Vyrobte si domácí osvěžovače vzduchu. Jak na ně?

Levně a bez chemie – přesně takto si můžete připravit i osvěžovače vzduchu i do vašeho interiéru. Poradíme vám, jak na to.  

Vítejte doma 

Určitě také milujete ten pocit, kdy přijdete domů a první, co k vám promlouvá, je příjemná vůně celého prostoru. Není divu, že tento pocit mají lidé rádi. Navodit příjemnou atmosféru totiž lze nejen pomocí světla a použitých barev v domácnosti, ale právě také pomocí vhodné vůně. Pravděpodobně jste již také zkusili některé z kupovaných difuzérů a osvěžovačů vzduchu – jejich vůně je sice příjemná, ale přiznejme si, že za cenu, kterou jsme za ně zaplatili, vydrží velmi krátce.  

Nachystejte si tyčinky 

Vyrobte si raději vlastní osvěžovač vzduchu. Je levný, účinný, a také ekologický – s jeho pomocí si prostor provoníte zcela bez použití chemie. Budete k tomu potřebovat nádobu s vonnou esencí, kterou uzavřete pomocí víčka. V tomto víčku bude několik otvorů, do kterých vložíte dřevěné tyčinky. Ideální jsou bambusové a ratanové, protože po nich tekutina rychle vzlíná a díky pórovité struktuře dřeva se rychleji dostane do vzduchu. Poslouží ale i špejle, jen je třeba jich použít více. 

Jaká vůně bude vaše nej? 

Nyní je na čase experimentovat s vůněmi. Jaká bude pro vás ta nejlepší? Vyzkoušejte, která z vůní bude vašemu prostoru nejlépe vyhovovat. Zkusit můžete například borovici, litsea cubebu, oblíbenou levanduli, nebo třeba červený pomeranč. Pár kapek esenciálního oleje nalejte do nádoby, přidejte trochu vody a uzavřete víčko. Do něj poté utvořte několik otvorů, abyste jimi mohli protáhnout dřevěné tyčinky. A je hotovo! 

Takto zhotovený osvěžovač vzduchu poté umístěte do libovolné místnosti a těšte se z jeho účinků. Obecně se doporučuje, aby byly osvěžovače vždy umístěny v prostorách, kde je uskladněna obuv. Na toaletu přidejte další osvěžovač. Váš domov bude příjemně vonět pokaždé, když přijdete domů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *