Zajímavosti

Znáte tyto přírodní krásy Česka?

Každý rok se rozhodujeme, kam se vydáme na dovolenou. Většinou volíme zahraniční státy, protože si chceme odpočinout u moře, ale i Česko má mnoho míst, kam byste se měli vydat. Pokud budete chtít jet na českou dovolenou, samozřejmě to neuděláte tak, že se ubytujete v hotelu v Praze, v Brně nebo v Ostravě, ale pronajmete si chatu někde v krásné přírodní oblasti, odkud budete jezdit na výlety či túry. Abyste měli rozhodování snazší, ubytujte se někde, odkud to budete mít blízko k těmto unikátním přírodním krásám.

Takových přírodních krás je samozřejmě v Česku habaděj. Člověk by řekl, že je nikdy nemůže navštívit všechny. Navštivte proto jenom ty, které skutečně stojí za to. A jaké to jsou? To vám hned prozradíme!

Lom Velká Amerika

Pamatujete si na starší filmový snímek Limonádovy Joe? Pokud ano, určitě si vzpomínáte i na nádherné prostředí, v němž se film natáčel. Film se natáčel v lomu Velká Amerika a je to rozhodně ten nejkrásnější lom v Česku. Jedná se o vápencový lom, který najdeme na území obce Mořina na Berounsku. Jedná se o největší lom ze skupiny českých lomů. Lom vytváří naprosto obdivuhodný a impozantní kaňon, který je velmi vyhledávaným místem turistů. Kromě filmového snímku Limonádový Joe se zde natáčel i film Malá mořská víla nebo Micimutr či Cesta na jihozápad z roku 1989.

Solvayovy lomy

V poslední době je taky hojně vyhledávaný i skanzen Solvayovy lomy, který se nachází v katastru obce Svatý Jan pod Skalkou. Jedná se o bývalé lomy, které byly později proměněny v muzeum. Nyní je to skanzen, který poukazuje na krásné přírodní útvary, jež vznikly. Skanzen je otevřen od jara do podzimu, tudíž ještě je na jeho návštěvu čas.

Zdejší okolí je mimo jiné lákadlem i pro horolezce, protože zdejší odtěžený skalní masiv se řadí mezi horolezecké lokality v Českém krasu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *