Zdravý styl

10 superpotravin na zkouškové období

S termínem superpotravina jste se už jistě setkali. A super je na nich právě to, že nejen zasytí žaludek, ale podpoří i váš mozek. A přesně to ve zkouškovém potřebujete…

1.  Zelený čaj

Zdraví prospěšné účinky má čaj ve všech podobách. Předností všech je vysoký podíl polyfenolů a flavonoidů, které tělo chrání před volnými radikály a snižují riziko rakoviny. Zejména zelený čaj také pomáhá od únavy a zlepšuje vaše soustředění.

Tip: Pijete litry zeleného čaje a stále jste unaveni? Přitom píšete seminárku a prostě si to nemůžete dovolit? Využijte možnosti vypracování seminárních prací a nechte vaše starosti profesionálům.

2.  Goji

Sytě červené plody kustovnice čínské z horských oblastí Asie, které jsou u nás poměrně běžně dostupné sušené, mají silné antioxidační účinky a jsou vhodné k prevenci rakoviny a stárnutí. Hrst sušených plodů každý den posílí vaši imunitu.

3.  Mandle

Mandle obsahují velké množství vitamínů B a působí blahodárně na srdeční činnost. Také prokazatelně zlepšují pamět a snižují cholesterol.

4.  Chia semínka

Chia semínka jsou velmi populární pro jejich vysoký obsah vitamínů, proteinů, vlákniny a mastných kyselin. Pro velké množství proteinů jsou často užívány sportovci k nárůstu svalové hmoty. Podporují také soustředění a pomáhají zahnat únavu.

5.  Avokádo

Avokádo obsahuje proteiny, lutein, kyselinu listovou a vitamin E. Působí jako prevence proti rakovině a díky velkému množství zdravých tuků má vysokou nutriční hodnotu.

6.  Česnek

Česnek je považován za přírodní antibiotikum. Snižuje hladinu cholesterolu, a je tedy vhodný pro ty, kdo trpí chorobami srdce a cév. Působí proti nadýmání, prospívá při cukrovce a žaludečních potížích, ničí i parazity žijící ve střevech.

7.  Granátové jablko

Konzumace přispívá ke snižování rizika kardiovaskulárních chorob, působí proti vzniku osteoporózy i rakoviny. Posiluje imunitu a pomáhá ke snížení vysokého krevního tlaku a cholesterolu v krvi.

8.  Jogurt

Jogurty obsahují probiotika, která zvyšují odolnost a napomáhají rychlému zotavení. Probiotika jsou zdravé bakterie, které zlepšují trávení.

9.  Borůvky

Jsou prevencí proti cukrovce, žaludečním vředům, vysokému krevnímu tlaku a srdečním problémům. Borůvková barviva antokyany léčí sliznice celého těla. Ve vašem jídelníčku by se rozhodně měly jednou za čas objevit.

10. Hlávkový salát

Zelené listy mají vysoký obsah vitaminů, posilují imunitní systém. Zároveň jsou vodnaté, takže tělo hydratují. Hlávkový salát je vděčným zdrojem železa a kyseliny listové a pomáhá odstraňovat únavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *