Bydlení

Botník z palet jako stylové doplnění vašeho interiéru

I boty mají mít v domácnosti své místo. Když je budete mít vyskládané kolem vestavěné skříně na chodbě, jenom o ně budete zavazet, Proto jim sestavte stylový botník, který opravdu nemusí ladit k onomu kusu nábytku. Pokud vám však přijdou botníky v obchodech příliš drahé, co zvolit paletovou verzi? Obecně se paletový nábytek stal hitem posledních let a botník z palet může být hezkým oživením vaší domácnosti. 

Botník z palet není nic obyčejného 

Zejména pokud nesháníte něco obyčejného, naopak dáváte prostor něčemu výraznějšímu, finančně méně nákladné alternativy nenajdete v běžné nabídce obchodů s nábytkem. Když však popadnete jednu očištěnou paletu, respektive neočištěnou a očistíte ji, může vzniknout botník přesně podle vašich představ. 

Botníky z palet vypadají opravdu velice originálně. Mají automaticky zabudované poličky, do kterých lze uložit všechny důležité i méně důležité věci. Pojďme si prozradit, jak ho sestavit. 

Co budete potřebovat 

Zapotřebí bude jedna paleta dle vlastního výběru, dále pak jedno prkno z palety navíc na poličku. Úhlová bruska s brusným nástavcem, také vruty, kotoučová pila, barva a štětec a samozřejmě také šroubovák nebo aku vrtačka. A pro zahlazení nedokonalostí je zapotřebí i brusný papír. 

Jak postupovat 

Z všeho nejdříve si obrousíme paletu a očistíme si ji k dokonalosti. Připravíme si také samostatné prkno na vnitřní poličku, případně na vnitřní poličky, pokud si připravené prkno rozřízneme. Připravené poličky poté vložíme do mezery.  

Paletu poté pomocí vrutů připevníme na místo ke zdi, kde botník chceme mít. Nakonec můžeme sáhnout ještě po barvě nebo lazuře a botník doladit i po jeho vzhledové stránce.  

Takto připravený botník bude praktickým členem vaší domácnosti a bezesporu na něj nedáte dopustit. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *