Zdravý styl

Co udělat proto, aby vás nepostihl koronavirus?

Nemusíte ani sledovat aktuální dění ve světě, abyste věděli, co se ve světě zrovna děje. Svět aktuálně sužuje koronavirus, který zasáhl už všechny kontinenty a který započal v Číně. Zatímco zahraniční země se začínají obávat právem, u nás se panika rozšiřuje zatím zcela zbytečně, jelikož k nám nákaza ještě nedorazila. A třeba také nedorazí. Pokud se však před případnou nákazou chcete chránit, máme pro vás několik tipů, které snadno zakomponujete do svého života.  

Pamatujte na to, že jednotlivé tipy vás ochrání nejen před koronavirem, ale také vás ochrání před jinými nemocemi, kterých se třeba obáváte. Takových nemocí je celá řada, která vás může sužovat, například i obyčejná chřipka může být smrtelně nebezpečnou a díky tipům se jí vyhnete.  

Včelí pyl patří do jídelníčku 

Kromě pálivých papriček, které stojí za vyšší produkcí bílých krvinek, které zase stojí za ochráněním těla před nejrůznějšími bakteriemi, byste měli do svého jídelníčku zařadit taky včelí pyl, který je dnes možné zakoupit v podobě přírodního doplňku stravy. Obsahuje totiž aminokyseliny i vitaminy a karotenoidy, které skvěle posilují imunitní systém člověka.  

Vyčistěte svou kabelku 

Ženy nosí kabelku prakticky denně. Bohužel jen málokterá žena si uvědomuje, že právě v kabelkách se nachází celá řada bakterií. Právě v kabelkách bakterie velice rády sídlí, proto na pravidelné čištění kabelek nezapomínejte. Pokud vám smíme poradit, v zimních měsících se raději vyhněte kabelkám z kůže a také kabelkám z omyvatelného vinylu.  

Dívejte se na seriály 

I když se to může jevit zcela absurdní, přesto je to něco, co je prokázané, a sice sledování seriálů může snížit riziko vzniku onemocnění až o osmdesát procent. Pokud se totiž uvolníte u seriálu, zbavíte se stresových hormonů, který stojí za zpomalením bílých krvinek, které se tím pádem nebudou moct ubránit napadajícímu viru. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *