Zdravý styl

Jak přestat jíst sladkosti 

Rádi byste ze svého jídelníčku vyřadili zbytečné kalorie přijímané ze sladkosti a zhubli nějaké to kilo? Máte za sebou několik neúspěšných pokusů a sladkosti stále tvoří vekou část vašeho kalorického příjmu? V následujícím článku vám doporučíme několik tipů, které vám můžou pomoci zbavit se závislosti na sladkém. 

Jezte dostatek kvalitních potravin 

Chuť na sladké velmi často vzniká z nedostatku přijmu kvalitních živin. Pokud ze svého jídelníček nepřijímáte dostatek kalorií, vaše tělo se vás chutí na sladké snaží „přemluvit“ k přísunu rychlých cukrů. Snažte se proto jíst pravidelně a v dostatečně velkých porcích, čímž by se chutě měly v dlouhodobějším horizontu částečně eliminovat. 

Volte zdravé alternativy 

Běžné sladkosti samozřejmě nepatří mezi nejzdravější potraviny, a to nejen díky vysokému počtu kalorií, které se v nich nacházejí. Pokud se vám nedaří nezdravých sladkostí zbavit a máte na ně neustále chuť, vyzkoušejte jejich nahrazení skrze zdravější alternativy. Volit můžete různé nedoslazované sušenky (například ovesné) nebo různé druhy ovoce. Vždy si však pečlivě prostudujte složení vybrané alternativy, protože i potraviny, které se na první pohled tváří jako zdravé a dietní mohou obsahovat vysoké množství kalorií. Skvělou náhradou klasických sladkostí jsou také různé domácí produkty, jejichž slazení máte plně pod kontrolou. 

Myslete udržitelně 

Nesnažte se konzumace sladkostí zbavit drasticky a příliš rychle. Preferujte dlouhodobé a postupné nahrazování za vhodnější alternativy. Výsledky se dostaví pomaleji, ale budete mít jistotu trvalé udržitelnosti a dlouhodobější perspektivy. 

Pamatujte, že zakázané ovoce chutná nejlépe, a to znamená, že i sladkostí byste nakonec jedli více, než jste původně zamýšleli. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *