Zajímavosti

Jaká povolání vyžadují dress code?

Existuje hned několik povolání, která vyžadují, aby se nosilo to, co se sluší a patří. Například v supermarketech a hypermarketech se setkáte s jednoduchými jednobarevnými tričky, díky nimž vždy poznáte, že se jedná o daného zaměstnance.

Například ženy milují práci v oblasti sekretariátu, protože se jim líbí možnost chodit denně hezky oblečené. Úzké sukně, kalhoty, košile, saka a lodičky – to je zkrátka jejich. Pomocí tohoto formálního stylu mohou skvěle ukázat svou ženskost a podtrhnout veškeré své křivky. To by se jim díky obyčejným jednobarevným tričkům jen stěží podařilo. Pokud jim lodičky nejsou dostatečně sympatické, volí černé nebo hnědé polobotky, tzv. oxfordky, které se v posledních letech staly velice populární.

Existuje ale spousta jiných povolání, která si vyžadují své oblečení. Jaké jsou ty nejčastější a jaký dress code je vyžadován?

• Kuchaři jsou vždy v bílém

Jedná se například o povolání, které se nese ve znamení jídla. Kuchařské oblečení přece spočívá převážně v bílé barvě, proto se často stává, že každý nepovedený chod jde na jeho uniformě hned vidět. Červené fleky se na bílých pláštích maskují opravdu špatně.

• Další bílá barva tkví ve zdravotnictví

S další bílou uniformou se setkáte samozřejmě ve zdravotnictví. Sestřičky i doktoři jsou již od nepaměti vlastníky bílého zdravotnického oblečení. Většinou se nejedná o flekatou uniformu, jak se tomu stává u kuchařů. V této profesi bílé pláště spíše děsí.

• Speciální oblečení i pro malování

Pro malíře také existuje speciální druh oblečení. Jedná se především o montérky, které mají více kapsiček na nejrůznější štětce. K těmto kalhotám už si stačí vzít pouze obyčejné tričko, jež můžete zašpinit, a je z vás malíř jako lusk! Montérky naleznete v nejrůznějších barevných kombinacích a různých provedení, stačí si jen vybrat dle své libosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *