Zdravý styl

Jaké exotické ovoce by nemělo chybět v zimním jídelníčku?

Exotické ovoce – kdo by ho nemiloval! Lidé v současné době chtějí zkoušet nové věci, proto se nebojí kupovat si exotické ovoce, aby zjistili, jakou má vlastně chuť. I když se nejedná o nic levného, jedná se o nesmírně skvělou dobrotu, kterou bychom si neměli odpírat. Navíc se jedná o ovoce zdravé, proto proč ho do jídelníčku nezařadit? Exotické ovoce je zde jen v době zimy, paradoxně v době, kdy potřebujeme organismus oteplovat, nikoli ochlazovat. Je nutné si ho proto užít. A abyste neutráceli za ovoce, které tělu neprospívá, přinášíme seznam takového ovoce, které v zimním jídelníčku rozhodně nemůže chybět.

Pitahaya

Znáte exotické ovoce zvané pitahaya? Jedná se o plod kaktusu, který na našem trhu najdeme v červeném a žlutém provedení. Chutí se podobá kiwi, má velice křehkou dužinu a většinou se pitahaya vydlabává lžičkou. Tento druh exotického ovoce můžeme znát také pod názvem “dragon fruit” čili dračí ovoce.

Pitahaya se podílí na podoře našeho imunitního systému, mimo jiné zrychluje náš metabolismus a také zlepšuje trávení. Díky vysokému množství antioxidantů bývá tento druh exotického ovoce součástí mnohých pleťových masek.

Physalis

S mochyní, které se odborně říká physalis, se setkáte zejména v kavárnách, kdy je tento druh ovoce součástí mnohých pokrmů. Mnozí lidé se domnívají, že plody jedlé nejsou, ale opak je pravdou. Plody mochyně detoxikují organismus, zabraňují ledvinovým potížím a také fungují jako prevence močových onemocnění.

Liči

Je to malé, dužinaté, plné bodláků – co je to? Je to liči, druh exotického ovoce, které si zamilujete pro jeho netradičnost. Liči je miniaturní ovoce ukrývající velké množství vitaminu C. Navíc zabraňuje překyselení žaludku. Slupka je poměrně tvrdá, ale pod ní je bílá sladká dužina s oválnou peckou. Chutí připomíná toto exotické ovoce rozinky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *