Bydlení

Jaké květiny umístit do koupelny s oknem?

I koupelny si zaslouží trochu života. Kupte do nich tedy pokojové rostliny, které krásně vzduch pročistí od plísní a bakterií, které se mohou ve vzduchu v koupelně vyskytovat. Při výběru pokojových květin do koupelny si možná nebudete jistí, do jaké investovat. Přece jen málokterá pokojová rostlina snese tolik vláhy, kolik se v koupelně nachází. Máme pro vás však několik tipů. Jaké květině dáte přednost vy? 

Pokud máte v koupelně okno, máme několik tipů na pokojové rostliny, které si do takové koupelny můžete pořídit. Okno je totiž přísun světla, a to rostliny opravdu milují. Když máte v koupelně okno, můžete si vytvořit doslova obrovskou oázu, kterou vám bude každý závidět.  

Sleziník 

Jednou velmi odolnou květinou je sleziník, který je nenáročnou pokojovou rostlinou, která vyžaduje ke svému spokojenému růstu a životu koupelnu s rozptýleným světlem, což ostatně nebude problém, když máte v koupelně okno. Ideální teplota pro pěstování sleziníku je kolem dvaceti stupňů v zimě, kolem třiceti stupňů během léta. Miluje vlhkost a vydatnou zálivku, což se jistě bude květině v koupelně dopřávat.  

Zelenec 

Další pokojovou rostlinou hodící se do koupelen s oknem je také zelenec, který pochází z daleké jižní Afriky. Jedná se o jednu z nejskromnějších pokojových rostlin vůbec. Spokojí se jak s chladem, tak kupodivu i s teplem. Miluje sucho, nevadí mu dokonce ani krátkodobě přemokření. Zelenec si zamilují dokonce i pěstitelé nešikové, kteří s pěstováním pokojových rostlin zatím nemají mnoho zkušeností.  

Špirlice 

Znáte špirlici? Jedná se o poměrně nenáročnou pokojovou teplotu, která v zimě snese dokonce i deset stupňů Celsia. Miluje vzdušné stanoviště, koupelna je také ideálním místem.  Je pro ni důležitá vlhkost, a té se jí bude v koupelně dopřávat hodně. Stejně tak miluje dostatek vody.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *