Bydlení

Proč se v bytě nedaří vašim pokojovým rostlinám?

Pokojové rostliny jsou nedílnou součástí každé domácnosti. V současné době se pěstují zejména proto, že oživí domácnost, že jí vdechnou trochu života, což ostatně každá domácnost potřebuje. Dnes se dává přednost zejména stálezeleným pokojovým rostlinám, které jsou velmi moderní. Na druhou stranu jsou poměrně nenáročné na jakoukoli péči, ovšem je nutné říct, že i tyto rostliny mohou uvadat nebo že i těmto rostlinám se nemusí dařit, a to zejména v bytě, kde není zrovna ideální ovzduší.

Pokud patříte k pěstitelům pokojových rostlin, kterým bohužel každá rostlina vždycky zajde, máme pro vás možných několik důvodů, proč tomu tak je. Třeba děláte nějakou z chyb vy, třeba je chyba ve špatném umístění nebo za to může jiný faktor.

Květina má špatné světlo

Pokojová rostlina ke svému spokojenému životu a růstu potřebuje několik věcí, a sice teplo, pravidelnou zálivku a světlo. V případě špatného světla je nutné květinu přemístit. Sice vám nyní nemůžeme říct konkrétně, jaké stanoviště je zrovna pro vaši rostlinu ideální, ale dohledejte si to na internetu. Každá rostlina potřebuje ke svému spokojenému životu jiné světlo, jiné teplé či studené stanoviště, proto se dle toho zařiďte. Obecně ale platí, že v zimě se rostliny stěhují na světlo, v létě se naopak chrání před přímým slunečním světlem.

I podlahové topení může být problém

Samozřejmě špatné umístění nemusí být jediný problém, proč květiny zajdou. Důvodem může být i podlahové topení, které si vy osobně nemůžete vynachválit. Pro rostlinu je teplo od podlahy vražedné, vždyť ani v přírodě neměla vyhřívané kořeny.

Jakou vodu používáte na zalévání?

Není voda jako voda. Květiny milují spíše odstátou, dešťovou vodu, mnohdy jim nevyhovuje ta z kohoutku. Stejně tak důležitá je teplota. Voda musí mít přijatelnou teplotu, nemůže být pro rostlinu šokem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *