Finance

Kdy může být půjčka zamítnuta?

V životě každého z nás může přijít okamžik, kdy nám dojdou finance, a potřebujeme si půjčit. Je to většinou tehdy, kdy nemáme žádnou železnou zásobu a kdy se nám něco nezbytného porouchá. Jelikož to potřebujeme velice rychle opravit, musíme si na opravu půjčit. Při menších částkách je lepší využít nebankovních půjček, které jsou mnohem výhodnější než ty bankovní. Jedinou nevýhodou je to, že vám nepůjčí sta tisíce korun.

Nebankovní půjčky vám většinou půjčí až několik desítek tisíc korun (většinou se limity pohybují mezi dvacet až padesáti tisíci korunami). Žádost o půjčku je vyřízena takřka rychlostí blesku, peníze jsou poté na bankovním kontu do několika minut. Nebankovní půjčky si můžete zřizovat online z pohodlí domova, což je pro vás naprosto skvělé – nemusíte ztrácet čas na pobočkách bank, abyste si vystáli hodinovou frontu, na jejímž konci na vás čeká otrávený zaměstnanec, který vás stejně donutí podepsat půjčku, o kterou vlastně nemáte zájem.

Nebankovní půjčky samozřejmě mají i své mouchy, ale jsou po většině směrech výhodnější. Samozřejmě i tyto typy půjček mohou být zamítnuty. Kdy může být taková nebankovní půjčka zamítnuta?

• Jste-li dlužníkem

Půjčka vám může být zamítnuta v případě, že se vyskytujete v registru dlužníků České republiky. I nebankovní instituce mají do tohoto registru přístup povolen, proto si dejte pozor.

• Zadali jste lži

Pokud se ukáže, že jste při registraci, která je většinou potřebná a která probíhá při vyřizování žádosti o půjčku, zadali neplatné nebo nepravdivé údaje, bude vám taktéž půjčka zamítnuta.

• Jste nezletilí

Pokud je vám méně jak osmnáct let, půjčka vám schválena nebude.

• Nejste českým občanem

Jestliže víte, že nejste občanem České republiky, tudíž nemáte trvalý pobyt na území České republiky, o nebankovní půjčku si ani nežádejte, protože vám bude tak či tak zamítnuta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *