Zdravý styl

Nepodceňujte kloubní výživu 

Máte pocit, že vás bolí každý jeden pohyb? Pociťujete nepříjemné napětí v oblasti kolenou nebo ramen? Kloubní aparát člověka je zkrátka a dobře náchylný k jistému opotřebení. To vyplývá z našeho věku, ale také z ustavičného sportování, kterému jsme se rozhodli zasvětit náš život. Aby se zanedlouho nestalo, že byste se nemohli ani postavit, nepodceňujte kloubní výživu. Udržuje naše klouby v kondici, tím pádem se podílí na našem bezproblémovém fungování.  

Klouby protkávají naše tělo 

Co je to vlastně kloub? A jedná se pouze o to, z čeho se skládá naše rameno nebo koleno? Mluvíme o spojení dvou a více kostí. Dnes rozeznáváme klouby jednoduché a složené, v obou případech tvoří celý náš pohybový aparát, nejsou součástí pouze dvou zmíněných částí těla.  

Jak ale bylo zmíněno, jsou náchylné k opotřebování, proto je naším úkolem o ně pečovat, aby jejich funkce byla celoživotní. Zejména pokud je přetěžujete, dbejte na to, aby kloubní výživa Geloren pro lidi byla skutečně součástí vašich denních rituálů.  

Když klouby bolí 

S kloubní výživou velmi často začínáme až ve chvíli, kdy na vlastní kůži pocítíme, co to znamená, když klouby bolí. Jelikož se jedná o velmi nepříjemnou, palčivou bolest omezující nás v našem životě, přikláníme se k doplňkům stravy, které si kladou za cíl předcházet těmto scénářům.  

Kloubní výživa je však i taková prevence, která může předcházet revmatoidní artritidě, artróze, osteoporóze nebo Bechtěrevově nemoci.  

Podpořte klouby také tím, co jíte 

Sílu vašich kloubů můžete podpořit i tím, že pozměníte svůj jídelníček. Kloubní výživa se postará o doplnění potřebných složek, konkrétní potraviny budou pomyslným doplňkem i ujištěním toho, že pro své klouby děláte maximum.  

Konkrétně se vyplatí upnout svou pozornost na potraviny, které jsou bohaté na vitamíny A a D, dále na draslík, vápník a železo. Vhodné jsou tedy ryby, ořechy nebo semínka různých druhů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *