Bydlení

Pěstujete monsteru? Tipy pro každého pěstitele

Rozhodli jste se svou domácnost oživit krásnou rostlinou, která nebude kvést do barev duhy, ale která bude elegantně a moderně stálezelená? Nechtěli jste však rostlinu, která toho bude potřebovat ke svému spokojenému životu mnoho? Pak jste se vší pravděpodobností sáhli po monsteře, což je unikátní rostlina vhodná pro každého pěstitele. Má velice líbivé listy, na které se však bohužel zachycuje prach. To však nebrání v tom, aby s vámi v interiéru mohla žít celou spoustu let. Aby se jí s vámi žilo dobře, přinášíme vám několik tipů, které ocení prakticky každý pěstitel monstery.  

Monsteře se daří v pokojové teplotě 

Kde je monstera nejvíce spokojená? Když ji pěstujete na místě, kde je pokojová teplota v rozmezí od dvaceti do třiceti stupňů Celsia. Pokud je na daném místě dokonce vyšší vlhkost vzduchu, bude vám milovat. Je to však nenáročná rostlina, tudíž se například bez vlhkosti vzduchu obejde. Co jí však opravdu vadí, jsou přímé sluneční paprsky, které její listy mohou sežehnout. Proto se místu s přímým slunečním svitem vyhýbejte.  

Miluje rašelinatou půdu 

Přesazování je základem úspěchu při pěstování rostlin. Na přesazování rostlin byste rozhodně neměli zapomínat, rostliny vám za to poděkují (a samozřejmě monstera se k těmto rostlinám řadí taktéž). Jenže otázkou zůstává, do jaké půdy monsteru ideálně zasadit? V nejlepším případě byste měli sáhnout po rašelinaté půdě, ve které bude monstera nejvíce spokojená. Květináč by měl mít díry, aby voda z půdy měla kam odtékat. Je dobré, když jí do květináče přidáte i nějakou oporu. Monstery jsou zvyklé přilnout ke stromům, v květináči se však přilne i k obyčejné tyčce.  

Listy udržujte čisté 

Co je pravidlem při pěstování monstery, je, že listy by se měly udržovat jednoznačně čisté. Již bylo zmíněno, že má na ně tendenci lepit se prach, proto jednou za čas listy opucujte vlhčeným ubrouskem.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *