Bydlení

Plastické velkoformátové obklady, novinka ve světě interiéru

Naprosto převratnou novinkou jsou v poslední době plastické velkoformátové obklady. Kuchyně, koupelna či obytné prostory vystoupí do popředí a stanou se tak hodnotným uměleckým dílem. Jde o současný největší hit, který se objevil mezi obklady ve formě velkoformátových plastických obkladů. Určitě stojí za zvážení, zda si do vašeho interiéru nebo i exteriéru nepořídit právě plastické obklady v různých vzorech i barvách.

3D obklady

Plastické nebo někdy také 3D obklady jsou různě tvarované, nikoliv hladké. Vytváří tak na zdi velmi zdařilé a zajímavé efekty ve formě úchvatné hry světla a stínu. Jsou velmi přesně kalibrované, a proto mohou být pokládány způsobem na minimální spáru. Nakonec tedy působí jako jednolitá stěna bez spojů. Obklady dokážou velmi věrně imitovat rozmanité vzhledy jako je třeba štuková omítka, kterou si pomocí obkladů vyrobíte výrazně rychleji. Nebude se vám drolit a je snadno omyvatelná i udržovatelná.

Plastické obklady

Plastické obklady lze použít kamkoliv, nejenom do klasické koupelny. Perfektně osvěží interiér kuchyně, obývacího pokoje i ložnice. Působí zajímavě a celému prostoru dají punc luxusu a nadčasové elegance. Výroba není právě snadná a probíhá za pomocí skutečně pokročilé technologie. Plastický obklad tedy není zrovna nejlevnější. Dodá ale místnosti skutečně naprosto originální vzhled. Vyrábějí se v několika různých rozměrech, nejčastěji 33, 3 centimetrů na 1 metr.

Designové varianty

Určitě stojí za zmínku obklad věrně napodobující štukovou omítku a lze jej použít i na venkovní prostory. Vybírat můžete z pěti různých hrubostí štukování. Naprostou nepřehlédnutelně vypadá i plastický obklad vytvářející dojem zvlnění ve variantě s prolisováním nebo bez. Na trhu jsou i obkladynavozující dojem nedokonalosti v podobě starých bílých keramických dlaždic s neodmyslitelnou patinou. Efektní je i obklad složený z malých kostiček uspořádaných jako v gobelínu.

Obklady pořídíte jak v matu, tak i v lesku. Obklad se velmi dobře udržuje a uklízí. Plastické obklady jsou pro lidi s bohatou fantazií toužící po skutečně originálním domově. Jen je třeba si v té škále nabídek umět vybrat. V ploše totiž všechny vypadají opravdu úchvatně a volit z tolika krásných variant dekoru není vůbec snadné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *