Bydlení

Retro již není jen minulostí

Pokud si myslíte, že retro se říká právě proto, že už to X let „nefrčí“, tak se pletete. Právě retro styl válcuje moderní styly a designy domácností a je zase v kurzu.

Čím to je?

Možná proto, že lidé už neberou retro věci jako, že je to dávno za opicemi a nedivá se na tento styl jako na starý a nijak neperspektivní, právě v tom zašlém a již dávném vidí krásu. Prvky dávného můžete šikovně zakomponovat i do moderního designu. Stačí vám pár prvků na to, abyste vyhnali nudu a stálost

Pokud se vám líbí retro styl, jen nevíte, jak byste svému novému stylu přizpůsobili domácnost, pak je ten správný čas se nechat inspirovat.

Jak můžu začít?               

Začít můžete drobnostmi, maličkostmi, které třeba hned každý na poprvé nepozná, ale vy o nich budete vědět a pomaličku si na novinky zvykat. Například

  • vinylové tácky nebo pod tácky
  • puntíkové zdobení
  • puntíkové závěsy či zástěny
  • retro rámečky na fotografie
  • nebo můžete přímo v obchodě pořídit kus nábytku či doplňků za retro kousky (židle, stůl, skříň)

Zkombinovat se dá vše, pokud je to s mírou. Pokud byste se báli nebo si opravdu nevěděli rady, nebojte se kontaktovat odborníky a designéry, kteří vám rádi poradí a pomohou.

Chci žít v retro stylu

Jestliže je vaše představa utkvělá a máte naprosto jasno, že nechce v bytě či domě absolutně žádné moderní prvky, vůbec to není problém. Opět vám mohou velmi dobře poradit designéři a odborníci, kteří vědí, co dělat. Ne nadarmo se říká zlaté české ručičky, toto ustálené slovní spojení přesně sedí na dnešní designéry. Jsou schopni a ochotni vám dle vašich představ, vymyslet cokoli si jen budete přát.

Nemusíte se bát, že byste u nich nechali celou výplatu, stačí šikovně hledat a na všem se dohodnout.

Můžu zařizovat domácnost a ušetřit?

Samozřejmě ano, to, že se chystáte renovovat nebo předělávat byt či dům k obrazu svému, neznamená, že investujete všechny své úspory. Levnější než designér je, když si to vše pořádně promyslíte, třeba nakreslíte na papír a pak formou domácího kutila přetvoříte ideu v realitu. Přeci jen udělej si sám, je stále v kurzu. Leckdy je to i lepší, protože, takhle si můžete tvořit přesně dle vašich myšlenkových pochodů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *