Zajímavosti

Už jste si vyzkoušeli život pod taktovkou kouče?

Dříve jakoby ani neexistoval, dnes si úspěch v práci či v osobním životě bez něj snad ani neumíme představit. No ještě, že ho za práci platíme, v opačném případě by si totiž kouč nárokoval polovinu našeho úspěchu. Už jste si někdy vyzkoušeli život pod taktovkou kouče? Kdo je kouč a jaká je jeho pracovní náplň?

Kouč nám neříká co dělat, pouze nám pomáhá hledat řešení

Kouče si můžete představit jako psychologa pro život. Za návštěvy k němu se však nemusíte stydět, jako by tomu možná bylo, kdybyste šli k psychologovi (ale i to už je přežité). Označení kouč pochází z anglického slova  „coach“, které znamená trenér. Je to člověk, který vám svými technikami a zkušenostmi pomůže dosáhnout vašich snů a cílů. Možná vás čeká nová práce, z které máte obavy, možná jste se ocitli v jiné životní situaci…a k tomu všemu si můžete přizvat kouče, který vás na cestě k úspěchu a spokojenosti se sebou sama maličko popostrčí. Ale pozor, pokud máte představu o tom, že je kouč člověkem, který vám řekne, co dělat nebo jak se v konkrétní situaci zachovat, jste na omylu. Kouč vám nepodsouvá své myšlenky, neradí, co máte udělat ani s vámi nijak nemanipuluje. Svými otázkami a technikami  vás dovede k tomu, abyste v sobě sami probudili nápady a našli řešení.

Čas pro kouče? Kdykoliv!

Tak co,  máte pocit, že kouče potřebujete? No tak si s ním domluvte schůzku! Důležité je vybrat si jeho specializaci (může se maličko lišit) a odhodit zábrany. Kouč je tady od toho, aby vám pomohl, ne vás více stresoval. Pokud si zvolíte tuto službu, uděláte něco pro sebe. Třeba se díky kouči zbavíte bloku, který vás v životě dosud omezoval. A jelikož jsou nehmotné dárky dnes trendy, může být sezení s koučem perfektním dárkem pro ty, kteří mají zájem se dále rozvíjet.

Tak vykročte za změnou pod taktovkou kouče! Máte s koučováním zkušenosti? Podělte se o ně v komentářích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *