Móda

Co vám vlastně sluší? Vaše postava napoví

Vybrat si ideální oblečení, které člověku sluší a které mu dokonale padne není zrovna snadný úkol. Obchody jsou plné k prasknutí a vybrat si jedny dobře padnoucí džíny – babo, raď. Naštěstí si s sebou na každý nákup berete obrovského pomocníka, kterým je vaše postava. Jen si tedy nesmíte bát přiznat, jaký typ postavy je tím vaším.  

Obrácený trojúhelník  

Dominují u vaší postavy prsa, záda a ramena? Ale zbytek těla je útlý jako prkno, například zadečkem se zrovna chlubit nemůžete? Vaši postavu lze označit za takzvaný obrácený trojúhelník. Úkolem je, abyste našli takové kousky, které budou oplývat výstřihem, budou volnějšího rázu a nechají nohy, aby vynikly.  

Úkolem oblečení je, aby přidalo na objemu na místech, které se tím chlubit nemohou, a ubralo tam, kde je toho víc než dost. 

Obdélník 

Neboli chlapská postava. Vaší dominantou nejsou ani prsa, ani zadeček. Zkrátka je postava taková jednotvárná, což ale není špatně. I pro vás se najdou na pultech obchodů kousky, které dokážou lichotit každé části vašeho těla.  

Kupříkladu kalhoty a sukně jsou pro vás ideální. Pamatujte ale na zakasané tričko nebo košili, díky čemuž dojde ke zvýraznění vašeho pasu. Vůbec se nebojte motivů, vzorů a barev. I to pomůže ke zvýraznění vašich partií. 

Hruška 

Poměrně častým tvarem postavy je hruška čili postava do tvaru hrušky. Větší boky, stehna a zadeček, naopak užší pas. Přesně tak lze tuto figuru definovat. Že je to přesně váš případ? Pak vám budou slušet volnější kalhoty, jež zadeček zamaskují, sukně volte v tmavé barvě.  

Úkolem oblečení je v tomto případě jediné – přitáhnutí pozornosti k horní části těla. Upnutá trička a přesně takové košile jsou trefou do černého. 

Jablko 

Nebo je vaše postava spíše obrácená čili nohy jsou krásně štíhlé, horní část těla ale lichotivá zrovna není? Ukažte proto své nohy, nechte vyniknout své poprsí, ale ideálně si kupte volnější trička, abyste zamaskovali větší bříško. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *