Móda

Jak nakupovat v second handu?

Žijeme v době sekáčové, dalo by se říct. Lidé dnes chtějí šetřit, chtějí uspořit nějakou tu korunu k dobru, ovšem potřebují v něčem chodit, nějak se oblékat. Místo toho, aby zavítali do kamenných prodejen celosvětově známých značek, raději navštíví second handy, kde se stejné oblečení prodává jenom za minimální cenu. I když nemluvíme o oblečení novém, mluvíme o oblečení – a to ke štěstí stačí, nemyslíte? 

Cena – to je přední výhoda second handů. Ceny jsou opravdu nadmíru nízké, ať už kupujeme dětské či dámské oblečení nebo ať už nakupujeme oblečení takzvaných high-fashion značek. Kromě toho v sekáčích najdeme originální kousky, které nikde jinde nenajdeme. Oblečení je bez chemikálií, což se o zbrusu novém oblečení říct bohužel nemůže. 

Inspirujte se u celebrit a influencerů 

Zájem o sekáče v posledních letech opravdu roste. Možná za to může opravdu to, že lidé potřebují šetřit, možná je na vině vlna celebrita a influencerů, kteří s oblibou doporučují své oblíbené second handy, ve kterých kupují opravdu zajímavé kousky.  

Ať už stojí za popularitou second handů cokoliv, řada lidí by v sekáčích chtěla nakupovat, ale nemůže. Důvodem toho je především fakt, že v sekáčích nakupovat neumí. Proto jsme sepsali několik základních pravidel.  

Jak nakupovat v second handu 

  • Oblečení si zkoušejte. Mnohé věci mají zahraniční číslování, tudíž se nemusí přímo ztotožňovat s vaší běžnou velikostí.  
  • Vždycky nakupujte v dobré náladě, protože pokud nebudete nakupovat v dobré náladě, zpravidla se vám budou skvělé kousky vyhýbat obloukem.  
  • Pamatujte na to, že na nejlepší kousky narazíte ve chvíli, kdy se v sekáči zastavíte jen tak – třeba cestou z práce.  
  • Počítejte s tím, že věci mohou mít drobnou vadu. Je to přece jenom oblečení z druhé ruky a předtím daný kousek někdo nosil. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *