Zajímavosti

Jak být každý den o něco chytřejší?

Dnešní rychlý svět po nás chce jediné – abychom drželi pusu a krok. Neustále tedy za něčím pospícháme a neuvědomujeme si, že nám vlastně při tom spěchu utíká nejen život pod rukama, ale že se ani nesnažíme se vzdělávat. Osobní rozvoj Osobní rozvoj je však pro člověka důležitý, každý člověk potřebuje se neustále učit něčemu novému. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí být každý den o něco chytřejší, máme pro vás několik tipů, jak toho dosáhnout. Buďte každý den o něco chytřejší, zvyšujte své IQ.  

Jednotlivé triky, které nejen, že podporují chytrost, ale také pomáhají člověku zvládat každodenní úkony, putují z hlavy Justina Kitche, který je zakladatelem vzdělávacího portálu Curious, což už v samotném překladu znamená zvědavý či zvědavost. Právě tento muž apeluje na to, že ani ti nejvíce zaneprázdnění lidé by neměli zapomínat na to, že se mají učit něčemu novému.  

Ať je váš smartphone spojenec 

Žijeme v době, kdy drtivá většina z nás má svůj chytrý telefon. Mnozí lidé si myslí, že chytrý telefon je nepřítel kradoucí náš čas, ale pravdou je, že chytrý telefon je spíše spojenec. Aplikace, které vám kradou čas, si můžete jednoduše vymazat, místo nic si postahujte takové, které vám pomohou zvládat lépe každodenní činnosti nebo které vás něco naučí. Pokud se chcete naučit třeba anglicky, proč si nestáhnout třeba aplikaci Duolingo, díky níž se naučíte anglicky klidně v metru nebo v autobuse? 

Pravidelnost 

Jak se naučit každý den něco nové? Jen tak, když se budete učit každý den. Za jeden den se nikdy ničemu nenaučíte, proto si vymezte byť jen patnáct minut denně k učení se novým věcem. A když to budete dělat pravidelně, budete si brzy moct do životopisu zadat váš nový um.  

Čtěte 

Bohatý člověk není ten, kdo má velkou televizi, ale kdo má velkou knihovnu. Mějte to proto na paměti a čtěte. Četba vás posune sedmimílovými kroky opravdu daleko.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *