Bydlení

Jak se využívají paravány v domácnosti? 

Volně stojící paravány má mnoho z nás spojené především s prostory u holiče, banky, nebo ze zdravotního střediska. Jak se ale mohou tyto kousky uplatnit v domácnosti? 

Běžně používané v prostorách firem

Paravány jsou neodmyslitelně spjaty s návštěvou firmy nebo služby. Některé firmy tyto prvky používají k propagaci, jiné se spoléhají na sofistikované výstavní systémy. Dělící stěna se ale ve většině případů hodí například do ordinace stomatologa, do ambulantní ošetřovny, nebo také do firemních prostor, kde si přejeme, aby se klienti cítili v bezpečí a soukromí. V domácnosti se ale tyto kusy nábytku mohou použít také. A to dokonce s velkou úspěšností!

Studentský pokoj podle přání

Nikdo z nás si v době svého dospívání nepřeje, aby mu někdo vstupoval do pokoje bez vyzvání. Stejně tak je velmi nepříjemné, když je naše soukromí ihned odhaleno. Studentské pokoje, kde jsou paravány, tento problém nemají. Místnost je tak zcela přirozeně rozdělena na přístupnou a soukromou část, do které se nejen nevstupuje, ale také nekouká. Potřeba soukromí je během dospívání klíčová. Paravány jsou samozřejmě k dostání v libovolném designu. 

Čtecí koutek podle představ

Přejete si mít svůj vlastní kout, kam byste se mohli uchýlit s knihou. Ostatní členové domácnosti ale vaši potřebu nesdílejí a neustále na vás zírají, nebo vás bombardují svými otázkami. Tak přesně tomu můžete předejít za pomoci paravánu. Zde bude vaše posvátné místo, kde bude jen květena a vy. Nikdo vás nebude moci vyrušovat. Pravidla jsou jasně daná. 

Zázemí pro sourozence

Někdy se nedá zařídit to, aby měl každý sourozenec svůj vlastní pokoj. Paraván ale může nastavit pravidla soužití vcelku v pořádku. Není proto nutno zoufat, že nemá každý svůj pokoj. Stačí si pořídit tento šikovný kus nábytku. 

Paraván v domácnosti může být užitečným kusem nábytku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *