Bydlení

Vitríny vhodné k vystavení vlajek: Jaké parametry musí splňovat? 

Nejen veřejná muzea a galerie vystavují vlajky. Mnozí soukromí sběratelé se do této mravenčí práce pustili také. Jaké vitríny zvolit k tomu, abyste vlajky umístili do bezpečného prostoru? 

Vlajky a zástavy si zaslouží reprezentativní prostor

Pokud se řadíte mezi instituci nebo soukromého sběratele historických artefaktů, jistě přemýšlíte nad tím, jaké vitríny zvolit pro vystavení právě těchto speciálních předmětů. Prosklené výstavní systémy pro vystavení vlajek mají svá specifika, která by měla být dodržena. O co se jedná a na co si dát pozor? 

Opěrky zajistí správné vystavení

Pro vystavení vlajky nebo zástavy je vhodné zvolit speciální vitrínu, která je přímo označena jako „vitrína na vlajky“. Vhodné jsou zejména vitríny s opěrkami. Zde se umístí vlajka do pozice, ve které ji potřebujeme zafixovat, a bude zde bezpečně uložena. 

Materiál hraje významnou roli

Dále byste si měli rozmyslet materiál, ze kterého budou vitríny pro vystavení vlajek a zástav zhotoveny. V mnoha případech lidé volí dřevěné materiály, které doplní o skleněný průhled. Bohužel se nejedná o nejlepší řešení. Dřevo podléhá nejen průběžnému sesychání a postupně se může stát, že nebude dobře těsnit, ale také jej mohou napadnout škůdci. Ti mohou vytvořit otvor pro pronikání nečistot nebo nevítaných organismů do prostoru pro vlajku, což ji může ohrozit. 

Nejlepší současné metody daly vzniknout hliníkovému eloxovanému profilu. Tento materiál nepodléhá zkáze ze strany škůdců, jedná se tedy o trvalou hodnotu. Hliník se osvědčuje i v průmyslově namáhaných provozech. Eloxovaná povrchová úprava zajišťuje odolnou vrstvu, se kterou je možné zajistit dlouhá desetiletí používání jednotlivých výrobků. Nedochází k degradaci materiálu, není jej navíc třeba nijak dále udržovat. 

Zámek je samozřejmostí

Každý prvek ze sbírky by měl být opatřen vlastním zámkem, který ještě déle ochrání dané vystavené prvky, až do příjezdu policie. Patentní zámek a otevírání z boku by proto mělo být u každé vitríny na vlajky samozřejmostí. 

Vitrína by měla obsahovat také úchyt na držák vlajky. Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *