Zajímavosti

Jak si doma vybělit zuby? Je to jednodušší, než jste si mysleli

Na dobrém prvním dojmu se také podílí vzhled našich zubů. Pokud má člověk zuby zkažené a žluté, nikdy není tak dobrý první dojem, jako když jsou zuby opečovávané a bílé. Mnozí lidé však nemají peníze na to, aby chodili na bělení zubů. Ovšem existuje způsob, jak si zuby vybělit i doma. Nemusíte k tomu používat citron, jak se doporučuje. Vystačíte si třeba s jahodami. Ostatně jahody nejsou to jediné, co vám pomůže vybělit zuby k dokonalosti.  

Jak jsme zmínili, vybělené zuby se podílí na tom, jaký dojem uděláte. Samozřejmě můžete použít bělící pásky nebo bělící pasty, ale ty taky nejsou zrovna nejlevnější. Využijte moc jahod a dalších zázraků, které zuby vybělí k dokonalosti.  

Jahody pro bělejší úsměv 

Jak jsme zmínili, velkým pomocníkem při bělení zubů jsou jahody. Stačí, když si několik jahod rozmačkáte v misce na kašičku a nanesete je v silné vrstvě na zuby. Nechte to pár minut působit a pak je klidně snězte. Jahody jsou skvělé, výsledky se dostaví velice rychle.  

Bělejší zuby díky jedlé sodě 

Dalším pomocníkem při domácím bělení zubů je jedlá soda. Stačí, když si jedlou sodu smícháte s trochou zubní pasty, tu si pak nanesete na zuby. Do zubní pasty si klidně přidejte ještě trochu olivového oleje, to taky vykouzlí hezčí vzhled zubů.  

Na krásné zuby fungují i bylinky 

Jelikož bílé zuby jsou dnes něco, co chce mít každý, zkouší se různé babské rady, aby se nemuselo utrácet za drahé ordinační bělené zubů. Další babskou radou, která pomáhá, jsou bylinky. Konkrétně třeba žvýkání šalvěje nebo bazalky či máty pomáhá získat krásnější a bělejší zuby. Navíc budete mít skutečně svěží dech. Podobně to funguje i se špenátem.  

Co na zuby raději nepoužívat 

Možná jste se dočetli, že je vhodné na bělení zubů používat kypřící prášek. Ten se skutečně nedoporučuje, protože škodí zubům svými krystalky. Stejně tak se nedoporučuje citron, který hlavně v kombinaci s octem může způsobit v ústech neplechu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *