Bydlení

Jak vybrat tapety do dětského pokoje 

Jaký materiál a vlastnosti zvolit pro tapety do dětského pokoje? Zábrany na postel připevněny, ale tapety – ty jsou stále tajemstvím. Vyberte si tapety, které budou nadčasové a vhodné pro věkovou kategorii vašeho dítěte.  

Je třeba řešit materiál tapet?  

Tapety do dětského pokoje nebudou vystaveny mastnotám, jako v případě kuchyně nebo jídelny, ani vysoké vlhkosti, jako je tomu v koupelně. Vybírat tedy můžete prakticky ze všech materiálů. Oblíbené jsou fototapety, na kterých může být libovolný potisk. Do dětského pokoje se hodí také 3D fototapeta. Stejnou službu vám ale udělají i příjemné vliesové tapety, jejichž montáž i demontáž je velmi rychlá a snadná. S materiálem si tedy hlavu lámat nemusíte.  

Vhodný motiv do dětského pokoje 

Pro nejmenší děti se snažte volit motiv, který bude neutrální. Za nočního osvětlení by neměl dělat děsivé stíny. Vyřešit to můžete také trvalým nočním osvětlením v pokojíčku. Děti předškolního a staršího věku již nechte vybrat jejich vlastní motiv, pouze jim doporučte to, co by se do jejich pokoje hodilo v rámci barevného ladění i optického působení na velikost pokoje.  

TIP: Pokud máte dost prostoru, tak nezapomeňte na hrací domečky

Jeden pokoj, jedno téma 

Děti školního věku se již do proměny vlastního pokoje mohou ponořit zcela svépomocí. Snažte se jim být nápomocní a nabídněte jim varianty, které z dětského pokoje udělají dokonalé zázemí pro studenta. Vycházejte ze zálib dítěte. Reflektujte jejich osobnost. Tapety skvěle doladí jejich zájmy i touhy. Bude se v pokoji vyjímat geometrický tvar, louka, nadýchaná oblaka, nebo třeba silueta nočního velkoměsta? Snažte se pro pokoj zvolit jedno ústřední téma.  

Dětský pokoj by vždy měl reflektovat aktuální postoj a záliby dítěte. Snažte se předměty, ze kterých již dítě vyrostlo, nekompromisně poslat k dalším lidem. Tapety skvěle dotvoří atmosféru. U dětí předškolního a většího věku již nechávejte rozhodovat je samotné o tom, co si do svého pokoje budou přát a zapojte je do tvoření dekorací a drobných kusů nábytku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *