Zajímavosti

Co se dá vyčíst z očí?  

Někdo se orientuje podle rýh na dlani, jiný sleduje změny na nehtech, předpovídáme nemoci a neduhy z chodidel a kůže. Opravdovým zrcadlem do duše i “zdravotní karty” jsou ale oči. Stačí jeden pohled a je jasno.  

Mžik a je to!  

Je to neuvěřitelné, ale v očích se skrývá na pět stovek různých diagnóz. Ne všechny ale dokáže laik odhalit, někdy je třeba všímat si i velmi drobných stop a vnímat proměny. Máte-li potíže nebo se necítíte ve své kůži, průzkum panenky a očního bělma je jedním z nejrychlejších způsobů, jak přijít komplikacím na kloub. Doma sice rozluštíte jen základní diagnózy, ale iridologie se specializuje i na ty nejmenší nuance a věří, že v očích se zrcadlí veškeré potíže v rámci celého těla.  

Není výjimkou, že vyplují na povrch choroby, které jsou skryté, ve fázi na začátku, kdy se ještě neprojevují fyzickými symptomy. Na druhou stranu existuje početná skupina odborníků, kteří oči jako diagnostický nástroj zpochybňují. Věřit můžete i nemusíte, ale že není na škodu vědět, co se ve vašem těle děje.  

Srdeční záležitosti  

Tvrdí se, že to, co se odehrává na duhovce, se v tom samém děje v cévním systému. Na srdci, v žilách a tepnách. Mění-li oko barvu, má nepravidelnou strukturu, která je tvořena především drobnými “vlásky”, je třeba tělo podrobit vyšetření. Může totiž jít o problémy se srdcem, cukrovku nebo Wilsonovu chorobu.  

AIDS  

Mnohá autoimunitní onemocnění se jako první projeví právě skrz oči. Je to velký problém, protože běžně se na tuto oblast nezaměřuje a příliš nezkoumáme, co se tam děje. Existují ale případy, kdy se při komplexním vyšetření přišlo na nádor na mozku, leukémii, boreliózu, pásový opar nebo dokonce AIDS.  

Ženy, pozor!  

Každá změna vyžaduje pozornost, ale otoky kolem očí a zduřelé tkáně jsou častější u žen. A s tím souvisí i zdravotní komplikace odkazující na špatnou funkci vaječníků, dělohy a močovodu. Co nevidět tak začne nekonečné kolečko zánětů, infekcí a problémy se štítnou žlázou a ledvinami.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *