Bydlení

Jak zařídit obývací pokoj. Decentně, leč moderně a vkusně

Obývací pokoj je centrem celého domu. Schází se zde rodina, přátelé, přivítají se zde veškeré návštěvy. Je to však také místo, kde si po náročném dni odpočineme u sledování oblíbeného televizního pořadu. Abychom se zde cítili příjemně a aby obývací pokoj zářil útulností, je důležité si ho správně vybavit. Nemusí však působit příliš kýčovitě, proti si pojďme prozradit, jak obývák zařídit decentně, leč moderně vkusně. 

Začínáme s barvičkami

Ze všeho nejdříve si promyslete, na jaké barvy při zařizování obývacího pokoje vsadíte. Můžou to být kontrasty, ale populární jsou i zemité odstíny, případně pastely. U výrazných barev opatrně. Kombinujte ideálně s neutrální, decentní barvou, která bude na stěnách a kterou bude nést třeba sedací vak nebo rozkládací pohovka v interiéru. 

Nemusíte natírat všechny stěny jednou barvou. Tento trend se už nenosí. Dává se přednost kombinování. Jedna nebo dvě stěny mohou být krémové, zbylé dvě bílé. Nebojte se experimentovat, pakliže vám to umocní konečný pocit z místnosti. 

Umístěte sedačku tam, kam máte

Sedací souprava je veledůležitým prvkem celého domu a je jeho dominantou. To, v jakém bude provedení nebo jakou bude mít barvu je opravdu klíčové. Větší roli však hraje umístění sedačky. Pokud nejste nuceni sedačku umístit ke zdi, doporučujeme ji zakomponovat do prostoru. 

Pozor si dejte na situování sedačky zády ke dveřím. Pokud takto umístíte pohovku, prakticky žádnému člověku se na ní nebude sedět dobře. Nebude totiž vědět, co se děje za ním a kdo třeba vešel zrovna do místnosti. 

Bez světla to nepůjde

Na co upněte svou pozornost je světlo. Během zařizování nepodceňujte výběr osvětlení, které hraje v interiéru opravdu velkou roli. Pokud není světla dostatečně mnoho, působí to negativně na zdraví i na psychickou stránku člověka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *