NovinkyPodnikání

Jaké průmyslové veletrhy zasáhl koronavirus?

Průmysl je aktuálně velmi zasažen koronavirem. Nemluvíme tu jen o českém průmyslu, ale především o tom zahraničním. Ztráty nyní počítají jak strojírenské společnosti, tak samozřejmě společnosti působící v kovovýrobě, kde mimo jiné působí i společnost Steeltec. Kromě toho, že se nový typ koronaviru podílí na neuvěřitelných ztrátách podniků, podílí se také na zrušení konání mnoha průmyslových veletrhů, které každým rokem přilákají desítky tisíc účastníků. Jaké konkrétní veletrhy se letos nekonají?

Aby se předešlo masivnímu šíření koronaviru, došlo nejen u nás, ale také v jiných zemích světa k rapidním krizovým opatřením, během kterých se zrušily společenské akce. A právě pod společenské akce spadají i veletrhy. Během těchto událostí se totiž v uzavřeném prostoru schází obrovské množství lidí, tudíž by právě zde mohla nemoc šířit doslova raketově.

Jak tedy bylo zmíněno a nastíněno, vlivem koronaviru se nemohou konat mnohé průmyslové veletrhy. O jakých veletrzích je tedy řeč? Kam se letos nepodíváme?

AMPER 2020 přesouvá termín konání

Průmyslový veletrh známý pod jménem AMPER se měl konat letos v březnu. K tomu ostatně nedošlo, jelikož právě v té době na našem území vypukl koronavirus ve velkém. Akce, která velice ovlivňuje lokální průmysl největších českých společností, se podle pořadatelů tedy přesouvá na jaro příštího roku. Letos se tedy tohoto veletrhu nedočkáme. 

HANNOVER MESSE 2020 je zrušen

K obrovským celosvětově známým průmyslovým veletrhům patří také veletrh zvaný HANNOVER MESSE, který byl přesunut na červenec. Jenže v poslední době koluje informace, že se jeden z nejoblíbenějších průmyslových veletrhů zrušil. Předchází se tím masivnímu šíření nemoci. Nikdo nestojí o to, aby v červenci vypukla druhá nebo třetí vlna nebezpečného onemocnění, které by se opět mezi návštěvníky mohlo šířit jako lavina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *