Bydlení

Jaké typy matrací jsou u lidí oblíbené? Ukázal průzkum

Přemýšlíte nad investicí do zbrusu nové matrace? Pokud je toto téma u vás aktuální, určitě byste ocenili pár tipů nebo rad, pro jakou matraci se rozhodnout. Přece jenom je současný trh doslova nacpaný k prasknutí a takových matrací je na trhu opravdu hodně. Jen málokdo si v množství latexových matrací, sendvičových matrací nebo ortopedických matrací dokáže vybrat. A tak jsme raději provedli průzkum, který ukázal, o jaké matrace mají lidé největší zájem. Podívejme se na ně rovnou z blízka. 

Kokosové matrace

K nejoblíbenějším matracím současnosti patří hit letošního roku, a to jsou kokosové matrace. Jsou vyráběné z desky z kokosových vláken a zároveň jsou také vyráběny z polyuretanových a paměťových pěn. Většinou je seženete v oboustranném provedení, poskytují opravdu stabilní opěru páteři a jejich hlavní předností je to, že v zimě dobře izolují a v létě navozují pocit chladu. Kromě toho jsou odolné vůči roztočům. Je však dobré je pravidelně otáčet, ostatně to by se měly otáčet všechny typy a druhy matrací. 

Taštičkové matrace

V poslední době také patří k oblíbeným matracím i taštičkové matrace, které jsou lepší alternativou klasických pružinových matrací. V případě taštičkových matrací jsou pružiny uloženy v samostatných textilních sáčcích, které nejsou nijak spolu spojeny. Jejich hlavní kladnou vlastností jsou ortopedické vlastnosti. Dále velice dobře pruží a jsou vzdušné. 

Matrace z paměťové pěny

Další oblíbené matrace jsou matrace z paměťové pěny. Jinak se jim také říká matrace z líné pěny. Jedná se o matrace, které se dokonale přizpůsobí tělu. Spánek na těchto matracích je klidnější a tělo je během spánku uvolněnější. 

Pěnové matrace

Pěnové matrace jsou taktéž velmi oblíbené. Lidé si je však často pletou s výše zmíněnými matracemi. Pěnové matrace se vyrábí z polyuretanové pěny a jsou vhodné hlavně pro nižší váhové zatížení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *