Bydlení

Jaké věci do koupelny nepatří?

Koupelna je místo, kde trávíme denně alespoň půl hodiny. Je to první místo, kam jdeme ráno po probuzení, a je to zároveň to poslední místo, kam zavítáme, než ulehneme do postele. Mnozí lidé si ze své koupelny udělali doslova oázu klidu, kde tráví chvíle po náročném dni v práci. Je však pravdou, že si zároveň přidali do koupelny věci, které nemají v koupelně, co dělat, které nemají v koupelně místo. O jakých věcech je řeč? 

I když je koupelna pro mnohé oázou klidu, je to zároveň místo, kde se velice často střídají teploty a kde se drží opravdu vysoká vlhkost. Bohužel střídající se teploty a velká vlhkost nesvědčí hned několika věcem, které se vlivem prostředí poškozují a tím ztrácí svou původní podobu. Prozraďme si, jaké konkrétní věci tedy raději do koupelny nedávat, pokud o ně brzy nechceme přijít.  

Líčidla 

Kde jinde mít líčidla než v koupelně. To si pravděpodobně říká každá žena. Jenže pravdou je, že líčidla nemají v koupelně své místo. Šminky se poškozují neustále se měnícími teplotami a vlhkostí, ostatně když se poškozují samotné šminky, škodíte při jejich nanášení taky sami sobě. Pokud bychom měli být trochu konkrétní, zmínili bychom třeba make-up, který nevydrží díky změnám teplot tak dlouho, jak by vydržet mohl či měl.  

Obrazy a fotografie 

Do koupelny také nepatří obrazy ani fotografie či rámy. Důvodem toho je opět příliš vlhké prostředí, které fotografiím i obrazům opravdu škodí. I když by vám obrazy dolaďovaly koupelnu sebevíc, do koupelny se tyto bytoví doplňky dávat nemají a nesmí. Vlhkost se totiž může dostat i za sklo obrazu, tudíž z oblíbené fotografie se může stát jen zakroucený papír, na němž nepůjde nic vidět.  

Šperky 

Do koupelny rozhodně nepatří ani šperky, které si opět většina lidí ráda uschovává třeba vedle umyvadla nebo na polici. Opět za tím stojí agresivní vlhké prostředí, které urychlí oxidační proces. Zejména z bižuterie se rázem může stát věc, kterou vyhodíte, jelikož ztratí svou původní krásu a podobu. Ideální je šperky umístit na suchém místě, tudíž kdekoli jinde mimo koupelnu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *