BydleníFinance

K navýšení nákladů na rekonstrukci může dojít z mnoha důvodů. Zvažte proto demolici

Pokud vlastníte pozemek s domem, který není zrovna obyvatelný nebo který na tom není po vzhledové stránce zrovna nejlépe, platí pravidlo, že ho můžete buď rekonstruovat, nebo zdemolovat. Většina majitelů takových domů se rozhodne pro rekonstrukci, a to často bezhlavě a bez přemýšlení. Jenže takové ukvapené rozhodnutí se jim může podstatně prodražit, i když si to zprvu neuvědomují. 

I když rekonstrukce je trochu sympatičtější řešení toho, jak naložit s trouchnivějící nemovitostí, je třeba na to pohlédnout bez růžových brýlí. Je třeba si totiž uvědomit, že ne vždy je rekonstrukce to nejlepší možné řešení. 

Staré nemovitost trápí většinou rozpadající se stěny, vlhkost, také trhliny ve zdech nebo nekvalitní základy. Také mohou mít špatné rozvody elektřiny. I když však se s těmito problémy váš dům nepotýká, pravdou je, že se může potýkat s jinými věcmi, které mohou při rekonstrukci dosti navýšit náklady. Prozraďme si, co může stát za neočekávaným zvýšením nákladů na rekonstrukci. 

Co může navýšit náklady na rekonstrukci?

Náklady na rekonstrukci může navýšit opravdu mnoho věcí. Například mohou za navýšením nákladů stát podlahy, dveře nebo zařizovací předměty či koncové prvky. Také za tím mohou stát omítky, které jsou často nerovné, většinou je sužuje vlhkost a plísně, které jsou navíc zdraví nebezpečné. Často investoři zapomínají, že je třeba stavební odpad zlikvidovat.

K dalším problémům, jež mohou navýšit náklady spojené s rekonstrukcí, patří také obálka budovy. Většinou se potřebují doplnit obvodové pláště o tepelnou izolaci, abyste posléze nezaplatili na energiích miliony. Dalším problémům může být i koncepce vytápění nebo větrání objektu či se musí investovat do nového střešního pláště. 

Demolice je často výhodnější a rozumnější řešení

Taková rekonstrukce vás jinými slovy může klidně i zruinovat, a to finančně i psychicky. Proto raději svolte k demoličním pracím, které vám umožní na pozemku postavit opravdu krásnou nemovitost. O demolici se vám postará firma Stavby – demolice a bourání s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *