Podnikání

Pro a proti franchisingu. Ukončete věčné rozhodování se

I když nemáte vlastní nápad, s čím prorazit ve světě podnikání, stejně se můžete stát velkým byznysmenem. Vždyť existuje franchising čili franšízové podnikání, v rámci kterého si můžete hravě odkoupit know-how už fungujícího byznysu. Rázem se z vás může stát podnikatel, který má cestičku k úspěchu vyšlapanou, který nastoupil do už rozjetého vlaku, který uchopil velkou podnikatelskou příležitost doslova za pačesy. 

V případě, že patříte k lidem, kteří se stále rozhodují nad franchisingem, prozradíme vám pro a proti franšízových konceptů. Uvidíte, jak hravě a snadno se rázem rozhodnete, jestli investovat do franšízy Extéria Market či nikoliv. 

Pro franšízového podnikání

Jak již bylo zmíněno, nastoupíte do už rozjetého vlaku, což je jedna velká výhoda. Rázem si odkoupíte know-how firmy, které byste jinak budovali opravdu dlouho. Budete rázem držet v rukou hotovou koncepci, budete mít v rukou zmiňované know-how, které už je prověřené trhem. Tím pádem lze konstatovat, že se výrazně sníží riziko krachu a zvýší se pravděpodobnost úspěchu. V takovém případě se nemusíte tolik obávat prvního roku, který prověří, jestli. byznys funguje nebo jestli raději odstoupit z podnikatelského světa. 

K dalšímu pro patří to, že v rukou budete mít realistický byznys plán, který usnadní začátky v podnikání. 

Proti franšízového podnikání

Franšízové podnikání má však i svá proti. K nim patří například jen omezená možnost toho, co můžete dělat podle sebe. Máte v rukou koncept jiného člověka, není to jen a jen váš byznys, jen se podílíte na rozkvětu jiného byznysu. Ovšem i to je způsob, jak zbohatnout a uspět. 

K dalším nevýhodám patří to, že potřebujete mít peníze pro rozjezd podnikání. Ty byste však potřebovali i v případě, že byste rozjížděli svůj vlastní byznys. Také se jistou nevýhodou může jevit to, že budete přímo hozeni do vody a musíte se i bez zkušeností naučit plavat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *