Zdravý styl

Kdo by neznal dýni Hokkaidó. Prozraďme si o ní pár zajímavostí

Pokud žijete zdravým životním stylem, pak se možná snažíte svůj jídelníček trochu zlepšit, zkvalitnit, zpestřit. Pokud nevíte, co do svého jídelníčku zařadit, co třeba začít konzumovat dýni hokkaidó? Dýně dnes už nejsou dostupné jenom během podzimu, ale k dostání jsou opravdu kdykoli. Můžete si z nich klidně i během léta udělat skvělou studenou polévku nebo třeba je můžete použít jako přílohu k oblíbenému masu.  

Dýně hokkaidó je oblíbenou odrůdou. Právem ji dokonce můžeme označit za dýni labužníků. Její chuť by se dala popsat jako oříšková. Málokterý kuchtík ví, že se nemusí loupat. V každém případě dýně hokkaidó je také opředená řadou záhad a tajemství. Pátrali jsme a pátrali, až jsme vypátrali několik zajímavostí o této královně mezi dýněmi.  

Věděli jste, že dýně hokkaidó je zázračně zdravá? 

Proč dýni hokkaidó zařadit do jídelníčku? Třeba jenom proto, že se jedná o velice zdravou potravinu, která v sobě obsahuje hromadu betakarotenu, také vitaminy A, B nebo také vitamin C, Kromě toho v sobě obsahuje i jiné tělu prospěšné látky, jako je zinek.  

Dýně hokkaidó je také známá svými léčivými účinky. Dokáže léčit třeba slinivku, ulevuje od problémů se žaludkem a ledvinami, také pozitivně ovlivňuje naše myšlení. A kromě toho je také pomocníkem při hubnutí! 

Věděli jste, že hokkaidó je nejmenší velkoplodá tykve? 

Když si člověk vybaví dýni, vybaví si většinou velkou těžkou dýni, která se vydlabává na podzim na Halloween. Dýně hokkaidó je však malinká. Jedná se o nejmenší velkoplodou tykev na světě. Maximálně váží dvě a půl kila, nejméně sedm desetin kila.  

Věděli jste, že dýně hokkaidó nemá vždycky oranžovou barvu? 

Pokud si myslíte, že dýni hokkaidó zakoupíte jenom v oranžové barvě, mýlíte se. Existuje třeba také zelená odrůda této dýně, která má žluté žíhání. Taková zelená dýně hokkaidó je daleko lépe skladovatelná než oranžová a známější varianta.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *