Bydlení

Pět tipů na pěstování monstery

Většina lidí shání do svého interiéru stálezelené rostliny, které jsou v současné době velmi populární. Lidé zkrátka nechtějí barevně kvetoucí květiny, které naruší hezky sladěnou domácnost. Raději dají přednost stálezeleným rostlinám, které si zamilují i díky jejich nenáročnosti. O stálezelených pokojových rostlinách se sice říká, že jsou naprosto nenáročné, existují však jisté výjimky, jako je například břečťan, které jsou velice náročné na pěstování. Pokud bychom měli zmínit stálezelenou rostlinu, která není až tak náročná, za jakou ji lidé považují, zmínili bychom monsteru.

I když najdou se jedinci, kteří si při pěstování monstery nevědí rady. Přinášíme vám proto pět tipů, které, když dodržíte, vás přivedou k nádherné monsteře, jíž se budete pyšnit. Stačí jen splnit pět kroků, které vás dostanou k monstrózní chloubě.

1) Světlé místo

O monsterách se sice říká, že milují polostín a snesou i stín, ale ideální je pro ně světlé místo, kam neustále proudí světlo, ale ne to přímé světlo. Ideální jsou rohy místností u oken, kam sluneční světlo dopadne jen v malé míře, ale nikdy tam není úplná tma.

2) Hojná zálivka

Monsteru je možné zalévat jednou za týden, ale pokud se takto rozhodnete, pamatujte, že ji musíte zalít hodně. Mnohdy na ni vylijete i celou středně velkou konvici, aby se pořádně napila.

3) Vlhkost monsteře prospívá

Monstera miluje vlhkost. Pokud ji však pěstujete v bytě, kde je spíše sucho, nezapomeňte ji pravidelně kropit. Klidně ji kropte denně nebo ji kropte tehdy, kdy si na to vzpomenete.

4) Daří se jí? Nepřesazujte ji

Mnozí lidé udělají tu chybu, že ji v době, kdy se jí daří, přesadí. To není zrovna to nejlepší, co mohou udělat. Může se narušit její prosperita a nemusí najednou tak hezky kvést, jak kvetla do doby před přesazením.

5) Průvan ne, otevřené okno ano

Také je důležité to, jestli na ni dosáhne průvan či nikoli. Otevřené okno jí nevadí, dokonce i přes noc ji můžete nechat stát u otevřeného okna. V chladnějších dnech jí však průvan vadí a může to narušit její bezproblémový růst.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *