Zajímavosti

Autodoplňky ochrání vůz za jakékoli situace

Když si pořídíme automobil, chceme, aby vydržel co nejdéle jako nový. Neustále se o vůz staráme, uklízíme jej, vysáváme jej, kontrolujeme, jestli je všechno v naprostém pořádku. Jenže někdy se může stát, že do nás na parkovišti někdo vrazí nebo že nás někdo takzvaně “ťukne”, když budeme v obchodě a automobil bude stát samotný na parkovišti. V takových chvílích nemůžeme dělat nic jiného, než jen litovat, že jsme si na vůz nenamontovali ochranné autodoplňky, které by podobné situaci mohly předejít. Nenechte to tedy zavést do takové situace a raději autodoplňky namontujte na svůj vůz zavčasu.

O autodoplňcích si mnozí majitelé vozů myslí, že se jedná o doplňky zkrášlující či zdokonalující vzhled vozu. Jenže autodoplňky ani zdaleka nejsou jenom pro parádu, ale jsou naopak ochranou pro vůz, kterou vůz potřebuje.

Na trhu dnes narazíte na celou řadu autodoplňků. Přinášíme vám však seznam těch nejdůležitějších, které ochrání jednotlivé části vašeho nového automobilu.

Lišty na nárazník

Velice důležité jsou lišty na nárazník, které ochrání vůz právě ve chvíli, kdy do něj bude chtít narážet jiné auto na parkovišti. Nárazník je poměrně křehká součást vozu, pokud ale na něm budete mít lištu, nedojde k žádnému rozbití či k žádným škrábancům.

Vany do kufru

Pokud patříte k řidičům, kteří v kufru svého auta neustále převáží těžký náklad, který je také ostrý, doporučujeme kufr automobilu vybavit vanami do kufru. Vany do kufru lze pořídit v mnoha provedeních, nejčastěji se kupují gumové nebo plastové vany do kufru, které však slouží k naprosto stejnému účelu, a sice chrání zavazadlový prostor nejen před znečištěním, ale také před ostrým nákladem či vylitím tekutin. Některé vany do kufru mají vyvýšený okraj, který kvalitněji chrání zavazadlový prostor. Gumové vany do kufru jsou zase skvělé v tom, že zajišťují stabilitu převáženému nákladu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *