Podnikání

Podnikatelky, které mají svůj byznys pod palcem

Vybudovat dneska velký a úspěšný podnik, to není jen tak. Řada lidí si myslí, že podnikání je vlastně absolutně jednoduché, ale vůbec to tak není. K podnikání je třeba mít velkou dávku trpělivosti a hlavně musíte být vytrvalí, protože podnik vám pod rukama nevyroste během jednoho, jediného dne. Ještě nedávno se do svého vlastního podnikání pouštěli hlavně muži, ale nyní je mají ženy chuť trumfnout. Kupodivu se jim to daří! Pojďme si zmínit podnikatelky, které nejen že mají svůj byznys naprosto pod palcem, ale taky se řadí k těm nejvlivnějším ženám Česka.

Pokud čtete časopis Forbes, pak budete jistě v obraze. Právě zde totiž vyšel žebříček těch nejvlivnějších žen České republiky. Samozřejmě se v tomto žebříčku najde celá škála političek, bez kterých by náš stát asi nefungoval, ale taky se zde najdou sportovkyně a podnikatelky. My se pozastavíme u těch podnikatelek, kterých zde není málo. Vyjmenujeme si však jen ty nejzajímavější.

• Lenka Vejvalková

Lenka Vejvalková je dvaapadesátiletá rozhodná žena, která je majitelkou společnosti Literix Group. Letošní rok byl pro ni velice zajímavý a úspěšný, protože otevřela opět nové butiky v Pařížské ulici (konkrétně se jednalo o dva butiky) a také začala řídit hotely a nově stavět i byty.

• Lenka Kurečková

Další Lenkou v tomto žebříčku nejvlivnějších žen České republiky je i Lenka Kurečková, která je majitelkou společnosti Nobis. Tržby této společnosti se rok co rok dotknout více jak dvou milionů korun. Není se čemu divit, vždyť klienty této společnosti jsou známí čeští miliardáři!

• Martina Grygar Březinová

Tato dvaačtyřicetiletá sympatická žena je už samozřejmou součástí žebříčku sta nejvlivnějších žen v Česku. Aktuálně obsahuje 79. pozici, což je poměrně slušný výkon. Pokud ji neznáte, jedná se o generální ředitelku společnosti Sodexo. Na nejvyšších manažerských pozicích už působí přes dvacet let. Nejdříve byla jenom pouhou pracovnicí, nyní se však dá říct, že společnost z části vlastní. Je její nezbytnou součástí, bez které by tento podnik zkrachoval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *