Bydlení

Pokojové rostliny a kočky v domácnosti. Dvojice, která jde dohromady

Nejen, že jsme národ pejskařů, ale také jsme vášnivými chovateli koček. V nejedné domácnosti se najdou kočky, které sice nejsou zrovna nejvěrnějším zvířetem, na druhou stranu jsou milou společností při únavných dlouhých večerech. Abychom kočkám zajistili bezpečný domov, měli bychom se vyvarovat rostlinám, jež mohou kočkám ublížit. Není tajemstvím, že kočky rády okusují rostliny a některé jsou pro ně jedovaté.  

Jak ale název článku vypovídá, kočky v domácnosti a pokojové rostliny jdou dohromady. Jen je třeba vyvarovat se těm, které jsou jedovaté. Naopak upřednostněte rostliny, které kočkám nemohou ublížit.  

Rostliny, které jsou pro kočky jedovaté 

Když nevlastníme žádného domácího mazlíčka, neuvědomujeme si, že pěstujeme jedovaté rostliny. Nemáme tendenci je olizovat nebo si dlouho nehrajeme s jejich listy, které poté dáváme do úst. Nemáme tedy jak zjistit, že jsou jedovaté. Jenže domácí mazlíčkové v podobě koček mají tendenci listy okusovat čili ty by velmi rychle zjistili, jestli se jedná o jedovatou rostlinu či nikoliv.  

Pokud nechcete, aby byla vaše kočka takovým testem jedovatosti, do svého domova nenoste rostliny typu monstera, tchynin jazyk, diffenbachie, kroton nebo scindapsus. Patří mezi velmi jedovaté a kvůli jejich oblíbenosti se s nimi setkáte prakticky v každé druhé rodině.  

Které rostliny kočkám nevadí? 

Raději si do svého domu pořiďte rostliny, které kočkám vůbec nevadí. Mluvíme například o zelenci, který je navíc velmi odolnou rostlinou, což oceníte hlavně, pokud si domů pořídíte nezbedné kotě. Navíc se jedná o poměrně nenáročnou rostlinu, která dokáže pročistit vzduch, pakliže se o ni budete správně starat.  

Vhodnou rostlinou k soužití s kočkou je také šáchor, který, i když pochází ze subtropů a tropů, hravě zvládá i naše podnebí. Opět mluvíme o absolutně nenáročné rostlině, které stačí teplota pohybující se kolem dvaceti stupňů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *