Bydlení

Oživte tmavé kouty domu. Prozradíme, jaké pokojové rostliny si v tmavých koutech libují

Ne všichni žijí v příbytku, který je krásně prosvětlený. Některým bohužel světlo do místností až tak nesvítí. To však nemění nic na tom, že by každý měl mít ve svém příbytku nějaké pokojové rostliny. Mnozí lidé si myslí, že pokojovým rostlinám, kde světlo nesvítí, se zkrátka nedaří. Jenže to je omyl. I květinám, které nemají sluníčko, se může dařit. Jsou na to zkrátka stavěné, třeba na tmavé kouty domu. Vybrali jsme rovnou několik takových květin, které jsou ideální do tmavých koutů domu. Vyberte si některou z nich a oživte tak svůj temnější dům.  

Než však přejdeme k tomu, jaké květiny se hodí do stínů, prozraďme si, co všechno stínomilné pokojové rostliny potřebují. Obecně platí, že stínomilné rostliny nemají rády sluníčko, proto je nedávejte na přímé sluneční světlo. Raději jim dopřejte místo, kde je stín nebo polostín. Kromě toho doporučujeme nezapomínat na zálivku. Třeba takové kapradiny, které jsou oblíbenými a moc dobře známými stínomilnými rostlinami potřebují hodně vody, aby se jim dařilo. Na druhou stranu pokud se rozhodnete pro pěstování spíše sukulentních rostlin, ty vody mnoho nepotřebují. Důvodem jsou jejich silné stonky a tlusté listy, které fungují jako zásobárna vody. Žádnou květinu však nepřelévejte, jinak jí mohou začít odumírat kořeny.  

Zamioculcas zamiifolia 

Takzvaného zazíka nebo také rostlinu zvanou zamioculcas určitě znáte. Jedná se o velice oblíbenou rostlinu, které stín nevadí. Dá se říct, že je to jedna z pokojových rostlin, která se spokojí naprosto se vším, dokonce se říká, že dokáže růst i tomu, kdo se o rostliny starat neumí. Zazíka nezapomínejte zalévat, ale pozor na přemokření. Stejně tak nezapomínejte zazíka přihnojovat.  

Tchynin jazyk 

Neboli také tenura – to je květina, která se označuje za nezničitelnou pokojovou rostlinu. I když tato rostlina je bohužel jedovatá, na druhou stranu vydrží opravdu všechno. Vypořádá se dokonce i s nedostatkem zálivky, jelikož má tlusté, dužinaté listy jako sukulentní rostliny.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *