Bydlení

Potřebujete koupit na zahradu traktor? Prozradíme, jak ho vybrat

Pokud jste majitelem zahrady, pravděpodobně víte, jak náročné je starat se o ni. Pokud bychom žili před sto lety, nejspíše by byla péče o zahradu daleko těžší, než je dnes. Naštěstí dnes máme různé druhy zahradní techniky a různé zahradní nářadí, které nám s péčí o zahradu náramně pomáhá. Třeba takový zahradní traktor je v mnohých situacích nepostradatelný.  

Než si půjdete do obchodu vybrat ideální zahradní traktor pro vás, měli byste vědět, jaké existují typy traktorů, a ujasnit si, který je pro vás ten pravý. Existují takzvané ridery, které jsou jednoúčelové, dokážou sekat trávu a mulčovat ji. Většinou nemají koš, tudíž tráva zůstává na trávníku v podobě mulče. S mulčováním buďte opatrní, může po něm začít růst v trávníku mech, kterého se zbavujete jen stěží.  

Pak existují klasické zahradní traktory, které mají multifunkční využití, ovšem nejsou vhodné do členitějšího terénu. Nedostanou se bohužel do všech zákoutí zahrady, za to je možné je využívat celoročně.  

Podle čeho vybírat traktor 

Pokud se rozhodnete investovat do traktoru, měli byste se rozhodovat na základě toho, jak velká vaše zahrada je a jaké je povahy. Podle toho vybírejte traktor s určitou šířkou záběru. Čím širší záběr bude, tím rychleji bude zahrada posekaná.  

Také je třeba vybírat si traktor dle toho, co má “pod kapotou”. Rozhodující je tedy i motor. Většinou se do zahradních traktorů montují jednoválcové nebo maximálně dvouválcové motory. Vybírejte podle toho, jak silný motor potřebujete.  

I převodovka může být rozhodující 

Dokonce i u traktorů si můžete vybrat, jakou převodovku chcete mít. U manuálních převodovek musíte zařazovat každý stupeň rychlosti ručně. Pokud si však vyberete traktor s hydrostatickou převodovkou, ta je plně automatická, tudíž budete ovládat traktor jen dvěma pedály.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *