Zajímavosti

Seznamte se s nejvlivnějšími ženami Česka!

V poslední době se můžeme dočíst o různých zajímavostech ze světa podnikání. Například nedávno jsme v minulých číslech časopisu Forbes mohli zaznamenat žebříček těch nejbohatších lidí v České republice, kde první příčku samozřejmě obsadil Petr Kellner, který je jedním ze sta nejbohatších lidí celého světa. Nyní se nám může dostat do rukou číslo, v němž najdeme ty nejvlivnější ženy České republiky. Je to poměrně zajímavé čtení. Nás však zaujaly jenom nějaké ženy z celého žebříčku, s nimiž vás seznámíme.

Většina žen je samozřejmě z politiky. Není se čemu divit, vždyť politika vládne celému státu, bez ní by to nešlo. Také se zde kupodivu objevují i sportovkyně nebo taky majitelky velkých společností, které mají nejen pod palcem celou svou společnost, ale taky mají velký vliv na své okolí.

Pojďme se s těmi nejzajímavějšími seznámit.

• Tamara Kotvalová

V žebříčku těch nejvlivnějších žen České republiky se najde například Tamara Kotvalová, která se umístila na čtyřiadvacáté pozici. Jedná se o 54letou ženu, která je majitelkou společnosti Carollinum a zároveň je také spolumajitelkou společnosti Servind. Není se čemu divit, proč se v tomto žebříčku vyskytuje. Firmy spojuje do jedné velké společnosti, která má obrat více jak 1,2 miliardy korun.

• Petra Němcová

Tuto 38letou ženu možná znáte. Jedná se o zakladatelku nadace Happy Hearts Fund. Do této nadace dala více jak dvacet milionů korun, které se použili na stavbu škol nejen u nás, ale hlavně v celém světě.

• Marcela Flosmanová

Další ženou v tomto žebříčku je i spolumajitelka a zároveň i zakladatelka sítě Flop – jedná se dnes už o miliardovou síť obchodů této značky. Marcelé Flosmanové je dneska už 64 let, přesto se stál ještě necítí na důchod a dál piluje své obchody.

• Jitka Valentová

Na 78. příčce najdeme taky sestru Iva Valenty – Jitku Valentovou. Podílí se dneska na řízení rodinné firmy Synot Holding, kde je konkrétně členkou správní rady nadace Synot. Tato firma dneska vykazuje obraty vyšší než 14,2 miliardy korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *