ZajímavostiZdravý styl

Vydejte se na smrkové nebo borovicové výhonky a připravte si jedinečný sirup 

Síla přírody, kterou nemusíte kupovat v lékárně. Přesně to je důvod, proč se mnoho z nás místo lékárny vydává do lesa a na louky, kde si svépomocí sbíráme základy pro léčivé směsi. Smrkový sirup je snadný na přípravu a jeho chuť je jedinečná.  

Sirup za čtyři stovky?  

V průměru koupíte sirup ze smrkových výhonků v lékárně za čtyři sta korun. Už to je motivací si jej připravit zcela sami. Tento účinný lék na kašel i rýmu přitom snadno vyrobíte i sami, nic k tomu nepotřebujete. Stačí jen základní ingredience, které máte doma.  

Revma, kašel, imunita 

Smrk je v České republice jednou z nejrozšířenějších kultur. Jehličnatý strom tedy rozhodně nebude složité najít. Použít ale můžete i borovici. Mladé výhonky se odjakživa používaly na celou řadu potíží. Oceníte protizánětlivé i desinfekční účinky této rostliny.  

Trápí vás nachlazení? Smrkový sirup okamžitě zakročí. Těšit se můžete na léčbu rýmy, kašle i škrábání v krku. Silice dokonce pomáhají zmírňovat revma, nebo pomoci při bolestech svalů. Proslulé flavonoidy a fenoly užívejte v podobě smrkového sirupu pravidelně a ucítíte jejich přínos pro svou imunitu.  

Vysoký obsah vitamínu C funguje v našem těle jako důležitý antioxidant, který pomáhá v boji s civilizačními chorobami.  

Příprava je snadná 

Budete potřebovat pětilitrovou skleněnou zavařovací sklenici. Na dno položte pět centimetrů silnou vrstvu výhonků, následně ji zasypejte cukrem. Nahoru položte dvě kolečka citrónu. Vrstvení opakujte, až se láhev naplní.  

Když je zavařovačka plná, převažte ji celofánem a zajistěte gumičkou. Uložte na slunné místo, nejlépe na jižní parapet. Zde ji ponechejte po dobu dvou až tří týdnů. Hustá šťáva, která se zde vytvořila, bude základem pro každodenní léčení. Sirup vložte do lednice.  

Sirup krásně voní a jeho přínos oceníte pokaždé, když se o vás bude pokoušet respirační onemocnění. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *