Bydlení

Zařizujeme bydlení do ruského stylu

Není vaše domácnost dostatečně útulná? Přemýšlíte, jak ji vybavit jinak a lépe? Co zahájit zařizování do ruského stylu bydlení? Možná si pod slovním spojením “ruské bydlení” představíte nějakou bytovou jednotku, která není zrovna vábná. Nebo je vaše představa naopak zahalená zlatem a kýčovitým přepychem. Ať už je tomu tak či onak, mýlíte se. Ruský styl bydlení může být také po designové stránce dokonalý. Může být dokonce vkusný i velmi inspirativní.  

Vsaďte na dřevo 

Pokud chcete dát ruskému stylu bydlení šanci, neměli byste se stranit dřevu. Právě dřevo nejlépe vystihuje ruský styl bydlení. Dřevo se krásně snoubí s obkladovou keramikou, tudíž patří jak do kuchyně, tak do koupelny a také do dalších místností v domácnosti.  

Dřevo se obvykle neopracované. Celodřevěné plochy jsou často z kulatin. Když už má dřevo nějaké úpravy, tak většinou vyřezané ornamenty nebo jinak vyřezávané dřevěné komponenty. Někdy je třeba také zkombinováno s potištěnými textiliemi či vyšívanými textiliemi.  

Nebojte se sytých barev 

Možná vám zatím ruský styl bydlení zrovna neučaroval. Ovšem co vám dozajista učaruje, tak jsou syté barvy, na které se v případě ruského stylu bydlení sází. Nebojte se pestrých barevných kombinací. Sázejte na červenou barvu, okrovou barvu, také na tyrkysovou nebo zelenou barvu. Přesně to jsou odstíny, které ruský styl bydlení definují.  

Pokud nechcete vsadit na pestré odstíny barev, můžete vsadit na vzory. Co může hrát v interiéru prim, tak jsou květinové výšivky. Co koupit v takovém vzoru třeba potahy na polštáře nebo přehozy či koberce do koupelny nebo obývacího pokoje? 

Keramika místo matrjošek 

Domníváte se, že pokud zařídíte svůj příbytek do ruského stylu bydlení, budete muset mít všude matrjošky? To není opravdu zapotřebí. Matrjošky jsou sice typickým suvenýrem, na druhou stranu Rusové je nemají vystavené na poličkách. Spíše tam mají keramiku, proto i vy ji upřednostněte při zařizování svého příbytku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *